McLaren Senna postavená jen z lega je prostě dokonalý

Autor: Anina Russová - 28. 3. 2019


Aut vyrobených ze stavebnice LEGO, myslíme tím auta v reálné velikosti, jsme vám už ukazovali několik. Jedno zajímavé je třeba obytný Volkswagen. Nás ale nejvíce zaujala stavba Bugatti Chiron, která vznikla v Kladně, nicméně dokonalostí mu šlape na paty tento báječný McLaren Senna.

Spolupracovala na něm jak samotná automobilka McLaren, tak také samotné LEGO. Obě společnosti se pak shodly, že jde snad o nejpropracovanější takovou stavbu auta, jaká kdy existovala. No, nechceme se hádat, ale právě třeba Chiron nám přišel o něco propracovanější.

Na stavbu bylo spotřebováno 467 854 kostiček a dohromady je dávalo 10 lidí, kterým to celkem zabralo 4935 hodin. Ale to je doba, která zahrnuje i technické návrhy a všechny porady. Samotné skládání kostiček pak trvalo „jen“ 2725 hodin, což je doba, za kterou McLaren vyrobí 9 reálných modelů Senna.

V Kladně postavili dokonalou a plně funkční repliku Bugatti Chiron z lega

Kromě kostiček dostal tento model i několik reálných dílů. Mezi ty patří třeba karbonové sedadlo řidiče, které pochází opravdu z modelu Senna. Reálný je i volant, pedály, znaky automobilky nebo pneumatiky Pirelli. Reálné jsou ale i panty dveří, které jsou díky tomu plně otevíratelné. LEGO pak do auta nainstalovalo reproduktory, ze kterých se po stisknutí startovacího tlačítka ozve nahraný zvuk McLarenu Senna. Mimochodem ovládat půjdou i světlomety.

Auto bude poprvé veřejnosti živě představeno na letošním festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná v červenci tohoto roku. Na své akce ho ale bude brát i samotné LEGO, ovšem obáváme se, že se do Česka asi nedostane.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru