Zdá se, že dubajská policie rozjela vlnu rychlých a exkluzivních aut v policejních flotilách. V Austrálii jezdí Porsche Panamera 4S, ve Finsku jezdí Mercedes-Benz CLS Shooting Brake, v Itálii jezdilo Ferrari 250 GTE, ve službách amerického šerifa jezdí Chevrolet Corvette ZR1, dokonce i v sousedním Polsku mají policejní Porsche 911 Carrera 4. Ve srovnání s tím působí české Škody Superb jako chudí příbuzní. A co pak teprve indická policejní Tata Nano? 🙂

velka-britanie-policie-mclaren-mp4-12C-spider-01

Ale proč o tom píšu? Protože právě poslední dubajský přírůstek – McLaren MP4-12C – si do své flotily pořídila také policie na britských ostrovech, jen v provedení Spider. Jenže, a to je ten rozdíl od Dubaje, tohle auto není opravdovým policejním autem. Policisté ho mají zapůjčené od lokálního dealera a má sloužit pouze propagačním účelům. Nemusíte se tedy bát, že byste se s ním na silnici potkali.

velka-britanie-policie-mclaren-mp4-12C-spider-02

Pod kapotou je dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor V8 o objemu 3,8 litru s výkonem 459 kW/625 koní a s točivým momentem 601 Nm, který se prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky přenáší na zadní kola. Zrychlení z 0 na 60 mph (96 km/h) se odehraje za 2,9 sekundy a z klidu na 200 km/h to zvládne jen za 8,9 sekundy.

Auto bylo tento víkend odhaleno na tamější Autosports Show v Birminghamu. Auto se ale na silnice nepodívá a poputuje zpět do showroomu.

velka-britanie-policie-mclaren-mp4-12C-spider-03

Zdroj:dailymail.co.uk/-PS-