Pro novinku ze stáje McLaren, která nese označení 600LT, jsou příznačné dvě věci. První je použití spousty karbonu a tou druhou vyšší výkon. Novinka vychází z modelu 570S, ale oproti němu má nižší hmotnost a vyšší výkon.

Ve srovnání s 570S je novinka o 74 mm delší, za což může hlavně nový přední spoiler a velký difuzor v zadním nárazníku. Oboje je samozřejmě vyrobeno z karbonu. Stejně tak je tomu s mohutným přítlačným křídlem nebo velmi výraznými prahovými nástavci. Hodně zajímavě vypadají i koncovky výfukové soustavy, jenž výrobce umístil zcela nahoru, až nad motor. Karbonová jsou i sedadla v interiéru. Mimochodem, díky všem těm dílům z karbonu je hmotnost auta oproti 570S nižší o 96 kilogramů.

Jistě vás zajímá, co vlastně tuhle automobilovou krásu pohání. Vězte, že jde o přeplňovaný motor V8 s objemem 3,8 litru. Agregát disponuje novým systémem chlazení a zbrusu novou výfukovou soustavou. Výsledkem toho všeho je výkon 600 koní, točivý moment 620 Nm a zrychlení z klidu na 100 km/h za tři sekundy.