Mazda v Pekingu představila crossover CX-4

Autor: Jan Karlík - 25. 4. 2016


Určitě máte ještě všichni v živé paměti, jak se automobilce BMW kvůli modelu X6 vysmívala odborná i laická veřejnost. O něco menší kritiku už ale snášela druhá generace tohoto vozu. A je jasné proč. Zákaznici taková auta prostě chtějí a ostatní automobilky zase chtějí takové vozy ve svém portfoliu. Nejnovější zástupce této kategorie byl představen na právě probíhajícím autosalonu v Pekingu, tentokrát pod taktovkou Mazdy.

Mazda v Číně oficiálně představila model CX-4, který kombinuje, podobně jako dnes už několik jiných modelů, karoserii SUV a kupé. Vzhled modelu CX-4 není velkým překvapením, podle dříve uniklých neoficiálních fotografií jsme si již mohli udělat představu. Technicky vychází nová Mazda CX-4 z modelu CX-5. To také potvrzují vnější rozměry vozu. CX-4 je dlouhá 4 633 mm, široká 1 840 mm a vysoká 1 535 mm. Nové SUV-kupé nabídne rozvor o hodnotě 2,7 m. Šířka a rozvor modelů CX-4 a CX-5 jsou totožné. Novinka je nižší a delší.

Sama automobilka označuje novou CX-4 jako vůz pro čínský trh. Žádné oficiální zprávy o tom, jak to bude na našem trhu zatím nejsou. Nicméně si nedokážu moc představit, že by si ty prodejní čísla nechali ujít. V Číně se bude CX-4 nabízet s jedním ze dvou benzinových motorů. Oba to jsou čtyřválce, ten menší z nich má objem dvou litrů a výkon 158 koní (116 kW), silnější jednotka má objem 2,5 litru a samozřejmě také větší výkon, 192 koní (141 kW).

Pohonné jednotky se od sebe budou odlišovat také použitým pohonným ústrojím. Slabší motor půjde kombinovat s šestistupňovým manuálem či automatem. Těch 158 koní bude však roztáčet pouze přední kola. 2,5litrový čtyřválec je kombinovaný striktně s automatem, k dispozici je však pohon všech čtyř kol. V Číně se začne nový model prodávat v průběhu června tohoto roku. Kdy a jestli vůbec se dostane také na evropský trh, to je zatím ve hvězdách.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru