Maxime Martin vybojoval v Moskvě své první vítězství v DTM

Autor: Tisková zpráva - 14. 7. 2014

Maxime Martin (B) z týmu BMW Team RMG ve svém SAMSUNG BMW M4 DTM zakončil skvělý víkend v Moskvě svým prvním vítězstvím v DTM. Cílovou linii protnul s komfortním náskokem po absolvování 46 kol 3,931 km dlouhého okruhu na předměstí ruského hlavního města. Kanaďan Bruno Spengler jej následoval se zpožděním 4,259 s a ve svém BMW Bank M4 DTM se v letošním roce již podruhé objevil na stupních vítězů. V historii šampionátu DTM to bylo letos po šestnácté, kdy na prvních dvou místech skončili piloti značky BMW.

V sobotu si Martin ve svém teprve pátém závodě v DTM zajistil start z prvního místa. Pro tým BMW Team RMG to z letošních pěti závodů znamenalo již třetí vítězství. Předchozí dva triumfy si připsal Marco Wittmann (D), který ve svém Ico-Watch BMW M4 DTM moskevský závod dokončil na čtvrtém místě. Tím zvýšil svůj náskok na čele celkového pořadí jezdců. Tým Christiana Reinholda se tímto výsledkem ujal celkového vedení v žebříčku týmů.

V závodě, během něhož vyjel na trať dvakrát Safety Car, dojeli na bodech také Timo Glock (P, DEUTSCHE POST BMW M4 DTM, 6. místo) a Augusto Farfus (BR, Castrol EDGE BMW M4 DTM, 10. místo). Těmito výsledky si BMW po letošním závodě připočítalo do hodnocení značek celkem 64 bodů.

António Felix da Costa (P, Red Bull BMW M4 DTM) a Martin Tomczyk (D, BMW M Performance Parts M4 DTM) skončili jen těsně za body –na jedenáctém a třináctém místě. Joey Hand (USA, Crowne Plaza Hotels BMW M4 DTM) dojel na 17. pozici.

Jens Marquardt (Ředitel BMW Motorsport): „Byl to pro nás fantastický závod – dosud nejúspěšnější v letošní sezóně. Maxime Martin zcela dominoval a předvedl ve svém teprve pátém závodě v DTM vynikající výkon. Byl po celý víkend jednoduše neporazitelný. Také Bruno Spengler zajel vynikající závod, když skončil jako druhý. Je mi líto Tima Glocka, který měl na konci závodu problém s tlakem paliva a po jinak vynikajícím závodě se propadl na šesté místo. Zabojoval také Marco Wittmann, který si zvýšil vedení v celkovém hodnocení jezdců. Opět opouštíme Moskvu ve skvělé náladě a nyní se již těšíme na další závod ve Spielbergu.“