Dříve byla auta mnohem menší, podle toho byly projektovány i velikosti garáží v rodinných domech. Dnešní auta se tam buď vůbec nevejdou anebo je to tip ťop a parkuje se na centimetry. Máte stejný problém? Nemáte žádný systém, jak to řešit? Poradíme vám.

Malá garáž a velké auto? Nebo dostatečná garáž, ale naopak spousta věcí, které do ní musíte naskládat? To je problém, který řeší spousta lidí. Na zaparkování jejich auta jim tak nakonec zbývá jen málo místa, třeba jen pár centimetrů. Ale jak to udělat, aby se dalo do garáže zajet a zaparkovat napoprvé? Je to vlastně jednoduché. Americká společnost MAXSA Innovations ze státu Virginia přišla s několika nápady.

Jedním z nich je plastová “placka” s dvěma zarážkami, kterou prostě přilepíte (podle jejich návodu v přiloženém úvodním videu) k zemi a pak na ni autem najedete. Když přejedete první, malou zarážku, budete vědět, že jste správně a pak se o tu druhou, větší zastavíte. Auto tak zaparkujete přesně na tom správném místě. Podložky firma nabízí ve třech barvách a za jednu si účtuje necelých dvacet amerických dolarů.

Společnost má v nabídce ale i další podobné věci: například sloupky, které se připevní ke zdi, případně výše popisované nájezdy, ale z kovu anebo dokonce laserová ukazovátka.

Nabízí ale i ten nejjednodušší prvek, který už používali naši dědečkově. Za 15 dolarů vám MAXSA Innovations prodají míček na provázku, který připevníte ke stropu v místě, kde se má dotknout vašeho auta – ideálně třeba čelního skla. Jakmile se tak stane a míček se auta dotkne, začne červeně svítit a vy budete vědět, že už máte zaparkováno.