Máte přebytečných pár set tisíc? Můžete si koupit starou škodovku

Autor: Anina Russová - 13. 5. 2016


Dnes už neplatí, že dobře uložené peníze jsou ty pod matrací. Investovat můžete do nemovitostí, umění nebo starých aut. Různé aukce klasických veteránů jsou ve světě hodně oblíbené, ale tohle auto se tak trochu vymyká. Jde totiž o tak trochu obyčejnou Škodu 105 S, která se na serveru mobile.de prodává za neuvěřitelných 8 tisíc eur, v přepočtu asi 220 tisíc korun!

Ale abychom nebyli nespravedliví. Ona tahle škodovka zase tak obyčejná není. Je to garážový nalezenec, který je ve stejném stavu, jako když před třiceti lety vyjel z továrny. Na tachometru má pouhých 817 kilometrů, nicméně, když ji její současný majitel nalezl ve staré garáži, měla o pár kilometrů méně. Právě on ji také poskytl základní servis, jakým je výměna oleje a ostatních kapalin nebo vyčištění palivové soustavy, karburátoru a výměnu svíček. Prý pak naskočila na první pokus. :)

První majitel stopětku koupil březnu roku 1985 v Banskej Bystrici, ujel pár kilometrů a pak ji zamkl v garáži. Nikdo už dnes neví proč, nicméně právě v této garáži přečkala celých třicet let. Její stav tomu odpovídá. Nenajdete na ni kapičku rzi. Dokonce je na předním okně stále nalepená originální samolepka s vyznačenými kulisami řazení. Jasně, ta částka je vysoká, ale pokud ji koupí někdo, kdo ji bude udržovat a ideálně ji zase schová někam do garáže, její cena jen poroste.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru