Lidé jsou schopni v autech, na autech nebo za nimi převážet asi vše. Nedávno jsme vám ukazovali video německého autoklubu, které upozorňovalo na to, že špatně uložený náklad v autě může být smrtelně nebezpečný. Stačí jedno prudší brzdění a krabice původně položená v zadní části auta se může rychlostí blesku a silou nosorožce přesunout do přední části, kde umí napáchat neuvěřitelné škody. Obdobně nebezpečný je ale i špatně uložený náklad připřažený k autu.

Pozor na to, jak převážíte náklad v autě. Jedna krabice vás klidně může zabít

To vysvětlila policie z Ontaria na svém facebooku, která řešila případ řidiče v Porsche 968. 54letý muž si chtěl udělat radost, tak si koupil zbrusu novou vířivku. Jenomže chtěl nejspíš ušetřit za dopravu a tak se rozhodl, že ji domů dostane svépomocí. Asi by se mu to bývalo i podařilo, kdyby se na tamní policii neobrátilo hned několik řidičů, kteří tvrdili, že potkali starší Porsche, za kterým je na kusu dřeva a kolečkách přidělaná vířivka.

Jakkoliv se ta oznámení zdála zvláštní, absolutně popisovala realitu. Policie řidiče rychle našla a jeho styl přepravy vyfotila. Je vidět, že dotyčný, aby mohl vanu odvézt, vymyslel speciální zařízení, které ji mělo držet přidělanou k autu. Nedá se mu upřít šikovnost, ale pojem bezpečnost mu už asi nic neříká.

A právě v tom byl problém. Policisté na svém facebooku upozornili, že stačilo málo a vířivka se mohla od auta oddělit a způsobit pořádný malér. Proto byl řidič obviněn z bezohledné jízdy, čeká ho vysvětlování u soudu a pokuta.