Pokud jsou mezi vámi opravdu velcí milovníci značky Porsche, máme pro vás fantastickou nabídku. Na facebooku se v rámci aplikace Marketplace objevilo několik klasických nápisů Porsche, které byly ještě před pár dny rozvěšeny hned na několika kalifornských dealerstvích. Jenomže nový zákon týkající se šetření elektrické energie jejich další používání znemožnil.

Zákon byl přijat už v roce 2018 a říká, že Kalifornie bude do roku 2045 ze 100 % používat obnovitelné zdroje energie. Jedna část tohoto zákona pak upravuje i spotřebu elektřiny pro domácnosti, ale i pro podniky. Ty musí do výše zmíněného data upravit a maximálně snížit svou spotřebu elektrické energie. A jedním z prvních kroků byla u dealerů Porsche výměna velkých světelných nápisů Porsche. Ty, které jsou teď na prodej, mají až zbytečně velkou spotřebu elektrické energie. Dealeři je proto hromadně vyměnili za stejné nápisy, ovšem vyrobené z LED, které nemají takový odběr.

Malá holčička na sedadle spolujezdce v Porsche na Nürburgringu je to nejroztomilejší, co dnes uvidíte

Celkem jde o 30 dealerství. Jeden reklamní nápis vyjde na 12 300 dolarů, tedy asi 280 000 Kč. No, když k tomu připočteme dopravu, nejde o žádnou lacinou záležitost. Nutno ale říct, že v nějaké velké garáži nebo i velkém obýváku by takový nápis vlastně vůbec nemusel vypadat špatně. Máte zájem? Inzeráty na prodej Porsche loga najdete zde.