Maserati Quattroporte 2014: šestá generace velkého trojzubce – foto + video

Autor: Filip -   9. 11. 2012


Italské Maserati plánuje do roku 2015 zvednout své prodeje na 50 000 kusů aut ročně, čemuž mají dopomoci tři nové modely. Prvním na řadě je zcela nová generace velkého sedanu Quattroporte.

Nové Maserati Quattroporte je již šestou generací v pořadí a dle údajů automobilky bylo vyvinuto zcela od základů nově. Se svým předchůdcem sdílí tedy maximálně některé designové prvky, jako například tvar C sloupku nebo oválné výdechy za předními koly. A přestože si vůz zachovává jisté dravé prvky, celkové vzezření nyní působí mnohem luxusněji.

Ač automobilka neoznámila o kolik přesně, nové Quattroporte je větší než předchůdce, což poskytne více prostoru pro nový sedan, který se pravděpodobně bude jmenovat Ghibli, a postaví se konkurentům jako je například BMW M5 nebo Jaguar XFR.

Oficiální tisková zpráva uvolněná s prvními fotografiemi nového sedanu, je velmi skoupá na konkrétní informace, zato však hýří samými superlativy a Quattroporte prohlašuje za luxusnější, ovladatelnější, bezpečnější a ekologičtější, než kdy dřív. Co však konkrétně najdeme pod plechy vozu, to zjistíme až o něco později. Zatím alespoň víme, že převodovky i motory jsou zcela nové . Pohonné jednotky byly opět vyvíjeny ve spolupráci s Ferrari a tato automobilka také ve své továrně zajistí jejich výrobu.

Interiér novinky opouští určitou lacinost předchůdce a již na první pohled z něj vyzařuje luxus a jistá dávku sportovnosti. Středovému panelu figuruje velký displej a tlačítek je naštěstí pomálu, řidič se tedy bude moci věnovat spíše řízení a požitkům z jízdy, než tomu, co že to vlastně chtěl zmáčknout. Samozřejmostí jsou jen ty nejvytříbenější materiály jako perforovaná kůže, dřevo, hliník a podobně.

Oficiální výstavní premiéra vozu byla potvrzena na lednový autosalon v Detroitu, tou dobou také můžeme očekávat uvolnění bližších technických informací a dat vstupu na jednotlivé trhy. Jakmile se dozvíme něco nového, můžete od nás čekat další článek. Mezitím se budeme těšit na další fotografie novinky a také na to, až ji konečně potkáme v provozu. na prvních fotkách vypadá velmi dobře!

-FM-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *