Maserati Levante: SUV ve stylu coupé s nejprostornějším interiérem ve své třídě

Autor: Tisková zpráva - 18. 3. 2016


Maserati Levante je významným milníkem v dějinách značky Maserati. Zcela nový model, který zažívá svou světovou premiéru na ženevském autosalonu 2016, umožňuje značce s trojzubcem ve znaku vstoupit do největšího luxusního segmentu světa. Levante tak významnou měrou přispívá k vytvoření nejúplnější produktové řady v dějinách Maserati.

Maserati Levante

Název Levante pochází od teplého středomořského větru, který se v mžiku může z mírného vánku proměnit v bouři. Podobný je i charakter prvního SUV Maserati.

Konstrukce nového SUV vychází z platformy sedanu, který vytvořila automobilka Maserati. Podvozek vozu díky své konstrukci nabízí vynikající jízdní vlastnosti na silnici a konkurenceschopné dovednosti v terénu, společně s každodenním komfortem a praktičností. Pojetí tohoto špičkového italského SUV stojí na třech hlavních pilířích: designu, exkluzivitě a výkonu. Představuje ideální kombinaci těchto tří prvků ve světě SUV.

Design Levante je výrazný a atraktivní, vyzařují z něj nejhodnotnější estetické prvky italského stylu. Design je jednou z ústředních předností nového vozu a do světa SUV vnáší zcela nový koncept: kombinaci prostornosti a linie kupé společně s nejlepší aerodynamikou ve svém segmentu. Součinitel Cx dosahuje hodnoty pouhých 0,31.

Exkluzivita Levante spočívá v technických komponentech, jako je například odpružení Air Suspension a systém Q4 AWD, které jsou již součástí standardní výbavy. Exluzivita také zahrnuje možnost individuálního výběru ze dvou špičkových verzí Sport a Luxury. Nové Levante je zkrátka vůz se stejně jedinečnými vlastnostmi, jako je jedinečná značka Maserati a její zákazníci.

Plnokrevné ovládání na silnici, typické pro všechny vozy Maserati, a výborné schopnosti v terénu, jak vyžaduje segment SUV, charakterizují celkovou dynamiku Levante. Vůz určitě nadchne každého řidiče sportovních aut, který očekává především vlastnosti sloužící výkonu. Tím je například rozsáhlé využití lehkých materiálů, ideální rozložení hmotnosti 50:50 % nebo nejnižší těžiště ve své třídě. Tyto parametry zajišťují novému Levante mimořádnou živost v segmentu luxusních SUV. Hliníková rovnoběžníková náprava s pětibodovým zavěšením kol je osazena standardními pružinami Air Springs a elektronicky řízenými tlumiči Skyhook. Ve spolupráci s inteligentním pohonem všech čtyř kol Q4 a nově zavedeným systémem vektorování točivého momentu se vůz vyznačuje jízdními vlastnostmi GT a také velmi překvapivými schopnostmi při jízdě mimo silnici. Levante se ve své třídě může pochlubit nejvyšším komfortem na nezpevněných cestách i skvělým ovládáním na sněhu a ledu.

Skvělé offroadové vybavení na vysoké úrovni, výborně dotváří celkový charakter vozu, čímž bezpochyby zaujme i vášnivé cestovatele a milovníky dobrodružství.

Maserati Levante

Co se týká motoru, je nové Levante vybaveno nejnovější verzí třílitrových šestiválců V6 Maserati. Dvě verze benzínového motoru s dvojitým turbem a výkonným turbodieselem si už vysloužili celosvětovou pochvalu jak za jedinečný a charakteristický zvuk Maserati, tak výjimečný výkon.

Benzínový šestiválec V6 Maserati s nejnovějším GDI a dvojitým turbem je k dispozici ve dvou verzích, které se liší výkonem: první s masivním výkonem 430 k a druhá se vzrušujícími 350 k. Nejvýkonnější Levante zrychlí z nuly na 100 km/h za 5,2 sekundy a má nejvyšší rychlost 264 km/h. U verze s výkonem 350 k činí tyto parametry 6,0 sekund a 251 km/h.

Levante diesel je vybaveno šestiválcovým turbodieselem s přímým vstřikováním a společným rozvodem paliva se vstřikovači s kratší klidovou dobou. Třílitrový motor podává výkon 275 k a z nuly na 100 km/h zrychlí za 6,9 sekundy. Nejvyšší rychlost činí 230 km/h. Spotřeba paliva je úsporná a činí pouhých 7,2 litru/100 km.

Benzínová i dieselová verze Maserati Levante využívají osmistupňovou automatickou převodovku ZF, která v závislosti na zvoleném jízdním režimu umožňuje plynulé, komfortní a rychlé řazení. Řidič za volantem Levante si může vybrat ze čtyř jízdních režimů, a to „Normal“, „I.C.E“, „Sport“ nebo „Off-road“. Každý přestavuje odlišný charakter vozu. Zvolený režim inteligentně přizpůsobí motor, převodovku, odpružení i elektronické funkce.

Levante přináší ke stávající řadě vozů Maserati hned několik inovací. Od bezpečnosti a volby příslušenství, až po nové značkové rozhraní Human Machine Interface nebo speciálního řešení zavazadel. Možnosti vybavení jsou tedy u nového Levante rozsáhlejší a úplnější než je tomu u ostatních vozů.

Levante vstoupilo, z hlediska nových vlastností, do segmentu SUV s výraznou výhodou. Jsou jimi například: adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, upozornění na možnost čelní srážky a brzdový asistenční systém, upozornění na vyjetí z jízdního pruhu, panoramatická kamera, kapacitní 8,4“ HD dotykový displej s novým otočným ovladačem nebo třeba nová funkce AHA, která je součástí Maserati Touch Control Plus. Ta doplňuje digitální rádio pro pásma AM, MF a DAB o možnost připojení k síti. Pomocí dialogových funkcí AHA s uživatelskými mobilními zařízeními připojených k síti, lze za jízdy pohodlně využívat online služeb (internetová rádia, programy, apod.).

Výroba nového SUV je realizována v historické budově továrny v Mirafiori, kde vznikla nejmodernější výrobní linka určená výhradně pro vozy Levante. Při výrobě jsou uplatňovány komplexní normy pro zajištění té nejvyšší kvality a to v každém ohledu, od počátečního designu a vývoje, přes důslednou kontrolu všech výrobních procesů, až po finální výrobek. Více jak stoletá řemeslná tradice Maserati spolu se špičkovými technologiemi, jsou tak spolehlivou zárukou mimořádné kvality každého vyrobeného vozu. Od jeho celkových částí, až po ty nejmenší součástky či komponenty.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru