Letošní sezóna značkového poháru skončila pro Maserati v polovině prosince. Konkrétně na trati v Abu Dhabi. Na základech modelu, který v této sérii závodí, však automobilka představila již aktualizovaný modelový rok 2016, který prošel změnami podle FIA pro kategorii GT4.

Pro homologaci ve třídě GT4 pro sezónu 2016 bylo potřeba provést několik změn. Maserati u GranTurisma upravilo především motor a aerodynamiku. V případě pohonné jednotky v podobě 4,7litrového osmiválce došlo ke snížení výkonu ze současných 495 koní (364 kW) na 436 koní (321 kW). Normovaná je také hmotnost těchto vozů. GranTurismo MC GT4 ukáže na váze rovných 1 410 kg. Mezi další, tentokrát ty aerodynamické změny, patří nově navržený zadní spoiler a difuzor.

Maserati GranTurismo MC GT4 má být připraveno pro soukromé týmy, které s ním mohou startovat v severoamerickém Pirelli World Challenge i v evropském šampionátu GT4. Samozřejmostí bude technická podpora automobilky. Mimo to hodlá automobilka po svém ocenit také nejúspěšnější týmy. Jestli každý člen dostane nové Ghibli nebo například podporu pro následující rok zdarma, to už automobilka neuvádí.