Maserati Ghibli ASPEC PPM 500: čínský tuning je tu – foto + video

Autor: Jan Karlík - 8. 7. 2015


Podívejte se na svůj stůl nebo obývák nebo jakýkoliv prostor, ve kterém se zrovna nacházíte. 9 z 10 věcí, které vezmete do ruky, budou pravděpodobně vyrobené v Číně. Automobilový průmysl je tam také na vzestupu, i když prozatím asi ve fázi, které se můžeme smát a nebo brečet nad kopírováním evropských značek. Ale počkejte pár let…

Teď se k nám dostává jeden z prvních tuningových počinů této země a rovnou poměrně zvučné automobilky. Tuningová dílna ASPEC se zaměřila na menší sedan z nabídky Maserati – model Ghibli.

Slovíčko Maserati, ani Ghibli v novém názvu nenajdete. Je to prostě jen ASPEC PPM 500. A pokud jste byli kvůli čínskému původu rozpačití, zapomeňte na to. Agresivní bodykit se více, než povedl, upravené Ghibli jen tak nepřehlédnete. Z hlediska designu putuje do rudé země velký palec nahoru.

PPM 500 má nový agresivní přední nárazník a karbonové žábry na kapotě. Na přední část navazují upravené prahy a vzadu trůní mezi čtveřicí koncovek výfuku mohutný difuzor, samozřejmě také z uhlíkových vláken. Víko kufru doplňuje poměrně decentní křídlo. Přední lízátko aktivně přivádí vzduch k mezichladiči a olejovému chladiči. Ani díry v přední kapotě tu nejsou zbytečné. Mají na starost odvod teplého vzduchu od turbodmychadel. Nové jsou také brzdiče od firmy Alcon a krásná kovaná kola. Ta jsou dokonce vlastní výroby. To vše je spojeno se zbytkem novým, uživatelsky nastavitelným podvozkem od firmy Eibach.

Můžete být klidní, myslelo se také na strojovnu. Pod dlouhou kapotou se nachází zážehový agregát V6 o objemu 3,0 l, který dopují dvě turbodmychadla. V sérii má tento motor maximální výkon 330 koní (243 kW) a točivý moment 500 Nm. Jestli dle názvu odhadujete výkon na hodnotě 500 koní, pletete se. Po softwarové úpravě má šestiválec „jenom“ 476 koní a 650 Nm. To jsou hodnoty, které naměříte při použité 98oktanového paliva. Pokud byste ale na okruhu použili palivo závodní, měl by být motor schopný dávat o 31 koní a 20 Nm více. A to už jsme nad bájnou hranicí 500.

Působí to na vás jako „Čína“? Na nás tedy rozhodně ne. A navíc Číňani překvapili hezky zpracovaným videem…

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru