Marco Wittmann vybojoval v DTM druhé vítězství v sezoně pro BMW

Autor: Tisková zpráva - 3. 6. 2014

Marco Wittmann (D) oslavil při závodě na Hungaroringu (H) své druhé letošní vítězství v DTM. Pilot týmu BMW Team RMG využil ve svém Ice-Watch BMW M4 DTM prvního místa na startu a zvítězil stylem start-cíl. Po 41 kolech na okruhu Hungaroring dorazil Wittmann jako první do cíle s náskokem 6,615 s před Miguelem Molinou (E, Audi). Wittmann, kterému je teprve 24 let, se s 50 body ujal vedení v žebříčku hodnocení jezdců před závodem na domácím Norisringu koncem června. Toto vítězství je pro BMW v pořadí již 61. v šampionátu DTM a současně rovněž druhé pro nové BMW M4 DTM, stejně tak jako pro tým BMW Team RMG a jeho ředitele Stefana Reinholda (D).

Také pro Bruna Spenglera byl závod na Hungaroringu úspěšný. Skončil se svým BMW Bank M4 DTM na třetím místě, a poprvé se tak letos postavil na stupně vítězů. Spengler startoval z devátého místa na standardních pneumatikách a zpočátku nemohl nic dělat proti tomu, aby ho předjížděli jezdci obouvající rychlejší typ pneumatik. Jakmile ale šampión DTM z roku 2012 nasadil měkčí směs, rychle se začal prokousávat startovním polem, až nakonec skončil na stupních vítězů na třetím místě.

Dvojice nováčků v DTM, jezdící pro BMW Motorsport, si v tomto závodě dojela pro své první body v sezóně: stejně jako Spengler, také Maxime Martin (B) ve svém SAMSUNG BMW M4 DTM své šesté místo tvrdě vybojoval. António Felix da Costa (P) dojel se svým Red Bull BMW M4 DTM na osmém místě. Jeho kolega v týmu BMW Team MTEK zažil ne zcela uspokojující konec po svém působivém výkonu na Hungaroringu. Po startu z druhého místa se během téměř celého závodu se svým DEUTSCHE POST BMW M4 DTM udržoval na stupních vítězů. Bohužel však kvůli tvrdší směsi a přehnaně agresivní jízdy jeho soupeřů těsně před koncem závodu skončil kvůli defektu zaviněnému kolizí na 19. místě.

Augusto Farfus (BR) se u svého Castrol EDGE BMW M4 DTM potýkal s technickými problémy a skončil deset kol před koncem závodu. Martin Tomczyk (D, BMW M Performance Parts M4 DTM) a Joey Hand (USA, Crowne Plaza Hotels BMW M4 DTM) skončili na 13. a 15. místě.

Jens Marquardt (ředitel BMW Motorsport): „Byl to velmi intenzivní závod se skvělým výsledkem, kdy Marco Wittmann opět předvedl vynikající práci. Dominoval celému závodu od začátku do konce a nepostihly ho žádné potíže. Marco je v letošní sezóně neobyčejně silný a je radost sledovat ho z boxové zídky. Je to jeho druhé vítězství ve třech odjetých závodech a drží první příčku v šampionátu – doufejme, že to bude takto pokračovat. Na dalších příčkách byl závod až do konce velmi napínavý, když se s různými typy pneumatik bojovalo o třetí místo. Čtyři vozy mezi nejlepšími deseti, to pro nás znamená důležité body do hodnocení značek. Byl to skvělý víkend a zde v Maďarsku jsme se cítili jako doma.“