Mansory-Tempesta-Verde-Ferrari-Roma

Mansory Tempesta Verde je upravené Ferrari Roma. Posíleno má i motor

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Mansory - 20. 11. 2022


Pokud by se vám zdálo, že Ferrari Roma není dostatečně vzhledově zajímavé, můžete jej odvézt k Mansory. Tam vám z něj udělají auto na pohled ještě divočejší, jak ukazuje tato nejnovější zeleno bílá stavba. Jmenuje se Mansory Tempesta Verde.

Mansory pojmenovalo stavbu jako „Tempesta Verde“, což v překladu z italštiny znamená „zelená bouře“. A tento název k autu vlastně docela sedne. Vždyť je z půlky zelené a navíc má pořádně vysoký výkon.

Přečtěte si také:  Mansory si vzal do parády Rolls-Royce Dawn. Temně černou karoserii rozbil svítivě oranžovým interiérem

Pojďme ale začít designem. Mansory na auto přidal poměrně nápadný bodykit, který sestává z nového předního i zadního nárazníku, nástavců prahů a nového křídla na víku kufru. Vše samozřejmě z karbonu. Karbonové kryty dostala i vnější zpětná zrcátka a z karbonu jsou i boční lišty na dveřích a blatnících. Celek dotváří již zmiňovaný zeleno bílá lak s černými pruhy a černými koly.

Uvnitř je to podobné. Prim opět hrají zelená, bílá a černá barva. Zeleno bílé je čalounění, černá jsou karbonové doplňky. Na bočnicích středového tunelu také najdeme italské vlajky.

Přečtěte si také:  Na zámku v Blatné se konala přehlídka exkluzivních aut. Supersportů za desítky milionů tu bylo hned několik

Sériové Ferrari Roma pohání přeplňovaný osmiválec o objemu 3,9 litru. Jeho výkon je 620 koní a točivý moment 760 Nm, ale to je pro Mansory málo. Rozhodli se jej tedy také upravit. Výsledkem je 700 koní s 865 Nm, díky čemuž zvládne auto zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy a jet může maximální rychlostí 331 km/h.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek