Mansory-Aston_Martin_DBX

Mansory představuje upravený Aston Martin DBX. Má spoustu karbonu, 800 koní a 1000 Nm

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: MANSORY -  31. 3. 2023


Mansory ukázalo svůj nejnovější počin, který stojí na základech SUV Aston Martin DBX. Upravil nejen design, ale i techniku a posílil motor. Stavba je až na křídlo na kufru docela decentní, dělá to jistě i šedá barva podobné té, kterou používá například Audi, v kombinaci s černým karbonem.

Upravený Aston Martin DBX dostal nové oba nárazníky z karbonových vláken, přičemž část z nich je lakovaná do barvy karoserie a část je pouze s bezbarvým lakem. Z karbonu jsou i výdechy v předním blatníku i v předních blatnících, ale i prahové nástavce či upravené kryty vnějších zpětných zrcátek nebo poměrně výrazné křídlo na víku kufru. Vzadu se také původní čtveřice koncovek výfuku změnila pouze na dvojici s vývodem uprostřed.

Přečtěte si také:  Lamborghini Urus přišlo o pár dveří. Třídveřové Mansory Venatus Coupe Evo C je hodně náročná úprava

Vyměněna byla také kola, která jsou v kombinaci černého laku a leštěného povrchu. Ta jsou ale širší než ta původní, takže byly rozšířeny blatníky, aby se do vešla.

Mansory-Aston_Martin_DBX-zadek

A motor? Aston Martin DBX standardně pohání twin-turbo vidlicový osmiválec s objemem 4,0litru.Jeho výkon je 550 koní a točivý moment 700 Nm. Vše se přes devítistupňovou automatickou převodovku dostává na všechna čtyři kola. Zrychlit z místa na stovku zvládne sériové auto za 4,5 sekundy a maximální rychlost je 291 km/h. Po úpravě to je ale už jen 3,8 sekundy na stovku a maximálka vzrostla na 325 km/h. Výkon motoru byl totiž zvýšen na 800 koní a 1000 Nm. Je to díky výměně obou turbodmychadel a přechipování řídící jednotky.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *