bmw-m850i-coupe-manhart-MH8-600-tuning- (3)

Po testu BMW M850i xDrive se nám tak úplně nezdálo, že by mělo nedostatek výkonu, ale pokud se to některým jiným řidičům tak zdá, Manhart Performance pro ně má řešení. Auto upraví na 600 koní a ještě vylepší vzhled.

A s úpravami vzhledu pojďme začít. Základ úpravy auta jsou vždy kola. Tady jde o 21″ disky s šesti dvojitými paprsky v černém matném laku. Do podběhů výborně padnou díky 30mm snížení podvozku, které má na svědomí set pružin H&R.

Karoserie má i několik nových karbonových doplňků, jimiž jsou spoiler pod předním nárazníkem, křídlo na víku kufru, difuzor v zadním nárazníku či kryty vnějších zpětných zrcátek. Celek doplnily zlaté polepy oznamující, že jde o úpravu od Manhart Performance.

Test BMW M850i xDrive Coupé (2019)

Protože jde o verzi BMW M850i, pak je jasné, že pod kapotou je vidlicový osmiválec s objemem 4,4litru, jemuž se o řádný přísun vzduchu do válců stará dvojice turbodmychadel. Sériové hodnoty jsou 530 koní a 750 Nm, ale ty po úpravě jsou mnohem zajímavější. Upravená osmička se totiž může pochlubit 630 koňmi a 890 Nm! A to je víc, než má vrcholné BMW M8!