Manhart Performance nadělil zbrusu novému kabrioletu od Mercedes-AMG parádní porci výkonu navíc

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Manhart Performance -  19. 2. 2022


Ačkoliv kalendář ukazuje teprve polovinu února, teploty už pomalu naznačují, že se blíží jaro. A s tím i sezóna kabrioletů. Jednou z mála automobilek, která ještě kabriolety nabízí, je Mercedes-Benz. A jeho nejnovější počin, byť je to vlastně roadster, rozhodně stojí za pozornost.

Mercedes-AMG SL je moderní klasikou, která je standardně nabízena ve dvou verzích. Obě pohání osmiválec o objemu čtyř litrů. První s označením AMG 55 nabídne 476 koní a 700 Nm. Druhá s označením AMG 63 pak 585 koní a 800 Nm. A právě výkonnější verze se stala terčem úpravce Manhart Performance, který svůj projekt pojmenoval SL 800 R.

Přečtěte si také:  Nový Mercedes-AMG SL se představuje. Má plátěnou střechu a osmiválec

Jak už asi tušíte, ta číslovka v označení není jen pro parádu. Pod masivní kapotou sice stále zůstal čtyřlitrový osmiválec, ale původní dvě turbodmychadla už tu nejsou, byla vyměněna za jiná. Vyměněn byl také mezichladič vzduchu a sání. Nakonec úpravce naladí řídící jednotku tak, aby spolu vše fungovalo tak, jak má. Výsledkem úpravy je tak působivých 800 koní a rovných 1000 Nm točivého momentu.

https://www.facebook.com/ManhartPerformance/posts/4729064960480416

Zatím jde jen o „papírový projekt“, fyzické úpravy ještě úpravce zákazníkům nenabídne, protože nové SL se ještě neprodává. V sériovém provedení zvládne verze s označením AMG 63 zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,6 sekundy. Maximální rychlost je 315 km/h. Dá se tedy očekávat, že upravená verze bude mít hodnoty o něco zajímavější.

Přečtěte si také:  Policisté si posvítili na tuningový sraz. Rozdali pokuty za několik desítek tisíc korun

Očekávat se dá i nabídka nových kol a sníženého podvozku. Na detailní informace, včetně ceny, si ale ještě musíme počkat. Nicméně nedočkaví zájemci prý mohou uzavřít předobjednávky.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek