Jeremy Clarkson řekl, že každý petrolhead by měl alespoň jednou za život vlastnit Alfu Romeo. Pokud s ním souhlasíte, ale zároveň pro vás produkce italské značky není dostatečná, mohl by vás zaujmout poslední projekt německé tuningové firmy Manhart Performance.

Ti se podívali na zoubek Alfě Romeo Giulia Quadrifoglio, přičemž výsledek jejich práce dostal označení Manhart Giulia QV600. Možná by se zdálo, že je výkon 2.9litrového dvakrát přeplňovaného šestiválce je po německém zásahu rovných 600 koní, standardně je to „jen“ 510 koní, ale pravda to tak úplně není. Tahle Italka je mnohem silnější.

Přečtěte si také:  Alfa Romeo Giulia GTA hlásí vyprodáno. Pár kusů se dostane i do ČR

Němci autu dali nová turbodmychadla, upravili řídící jednotku, ale i svody. Výsledkem je 653 koní a 790 Nm. U točivého momentu jde o nárůst o 190 Nm. Vše je stále přes automatickou převodovku přenášeno na zadní kola, nicméně úpravce se nepodělil o hodnoty zrychlení.

Standardně zvládne Giulia Quadrifoglio sprint z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy, tipujeme, že po úpravě se ten čas bude pohybovat kolem 3 sekund. Úpravce pak ještě přidal lepší brzdy, vyměnil podvozek, čímž auto trošku přisadil k zemi a vše završil novými 20“ koly o šířce 8,5 palce vpředu a 10 palců vzadu.

Přečtěte si také:  Liberty Walk představili tuningový kit pro zbrusu novou Toyotu Land Cruiser 300

Navnadili jsme vás? Chcete být petrolhead dle Jezzy? Pak si v prvé řadě pospěšte, protože úpravce plánuje vznik jen 10 kusů téhle italské potvory. A také si připravte nemalé peníze. Za takto upravený vůz si totiž řekne 119 500 eur, tedy asi 3 miliony korun. Sériová Giulia Quadrifoglio pak v česku vyjde na akčních 2 147 600 Kč.

Přidat komentář