Manažer BMW říká o novém pick-upu Mercedes-Benz, že je „otřesný“

Od Pavel Srp | 15. 9. 2017 0

Mercedes-Benz zařadil do svého portfolia nový pick-up. Jeho design ve Frankfurtu pro magazín motoring.com okomentoval manažer konkurenčního BMW. Řekl o něm, že je „otřesný“.

Viceprezident BMW Hendrik von Kunheim má na starosti trh v Asii a Jižní Africe a tam jak známo podobných aut jezdí opravdu hodně. O novém modelu stuttgartské značky řekl: „Když se podíváte na našeho německého konkurenta ze Stuttgartu, myslím, že ten produkt (třída X) je otřesný.“ A pokračuje: „Očekávali byste něco serióznějšího. Poprvé jsem to auto viděl v Ženevě a byl jsem zklamaný. Velmi zklamaný.“

Pokud byste si mysleli, že tím kritika skončila, pak byste se pletli, protože to byl teprve začátek. Hendrik von Kunheim totiž dále říkal, že od některých kolegů novinářů zaslechl, že auto nepůsobí jako „opravdový Mercedes-Benz“. Na svědomí to může mít fakt, že pick-up s trojcípou hvězdou ve znaku nese základ v Nissanu Navara.

Hendrik von Kunheim dále prozradil, že si myslí, že je to dobrý nápad, protože podobná auta by mohla mít – zejména v Austrálii, pro níž rozhovor dělal – úspěch. Na základě toho ukazuje kryt svého mobilního telefonu, na němž obrázek konceptu pick-upu s maskou BMW má. Navíc v BMW prý už podobnou strategii zkoumají. Velkou podporu má koncept luxusního pick-upu také od výkoného ředitele BMW Australia Marca Wernera. Podle jeho slov by však u nového modelu nebyl s největší pravděpodobností využit podobný koncept, jaký použil Mercedes-Benz se základem jiné značky, ale luxusní pick-up BMW by mohl vzniknout na podvozkové platformě CLAR, kterou by měla používat nová generace BMW X5 a nebo chystané větší BMW X7.