Malá holčička kamenem nakreslila na 37 aut sněhovou vločku. Rodiče to vyjde draho

Od Anina Russová | Zdroj a foto: polizei.sachsen.de - 7. 6. 2020 0

Kdo z vás má děti, jistě bude souhlasit s tím, že jsou často schopné skoro čehokoliv. Obzvlášť ve chvílích, kdy je v dětském pokoji nebývalé ticho, je jasné, že je problém. Jak ale ukazuje případ z německého Cvikova, problém může snadno nastat i ve chvíli, kdy dítko vypustíte ven a dostatečně jej nehlídáte.

Své už o tom ví rodiče sedmileté slečny, která se rozhodla, že je skvělý nápad nakreslit na kolem zaparkovaná auta sněhovou vločku. Nebo alespoň něco, co má vločku připomínat. Trvalo to několik týdnů, přičemž se případem zabývalo celé tamní policejní oddělení. Na něj se postupně obracelo stále více majitelů aut, kteří našli před domem poškrábané. Proto začalo formální vyšetřování, které, jak říká tisková zpráva cvikovské policie, zahrnovalo několik výslechů svědků, vytváření jejich prohlášení a dokonce několik forenzních zkoušek a pozorování na místech činu. Policisté to vzali hodně vážně, což sice stálo daňové poplatníky nemalé jmění, ale zároveň přineslo výsledky.

A jak se ukázalo, autorem oněch vloček je sedmiletá dívka, která v sousedství, kde se tento vandalismus děl, bydlí. Celkem se vyřádila na 37 autech a vždy k tomu použila nějaký kámen, který poblíž auta našla. Policii se dívka přiznala a dodala, že opravdu netušila, že dělá něco špatného. Prostě jen kreslila sněhové vločky.

Výrobce kol HRE Wheels bude své produkty tisknout na 3D tiskárně

Celková škoda na všech autech je odhadována na 30 000 eur, tedy asi 800 000 Kč, což je částka, kterou budou muset rodiče malé slečny zaplatit.