Luxusní švýcarský hodinář představil hodinky vzdávající hold Mercedes-Benzu třídy G. Cena tomu odpovídá

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: IWC Schaffhausen -  17. 9. 2023


Skvělá auta a luxusní hodinky k sobě patří snad odjakživa. A vědom si toho je i známý švýcarský výrobce luxusních hodinek IWC Schaffhausen. Ten jen před nedávnem představil dvoje krásné hodinky věnované poctě legendárnímu Mercedesu třídy G. Levné ale opravdu nejsou.  Nutno ale říct, že při volbě materiálu na výrobu hodinek padla volba na ty nejmodernější a nejlepší. To cenu hodně vysvětluje. Celá série dostala označení Big Pilot’s Watch a rozhodně stojí za pozornost.

První z dvojice hodinek jsou světlé Big Pilot’s Watch AMG G 63. Ty mají korunku a pouzdro vyrobené 18karátového zlata označeného jako Armor Gold. Ne snad, že by bylo neprůstřelní, ale jde o slitinu, která dává zlatu, a tedy i hodinkám mimořádnou pevnost a odolnost. Hodinky mají odkazovat na Mercedes-AMG G 63 „Grand Edition“ a kombinují jak matné, tak leštěné povrchy.

Přečtěte si také:  TAG Heuer uvedl krásné hodinky na počest legendárního modelu Porsche. Levné opravdu nejsou

Druhá verze hodinek je v tmavém provedení. Jde o vůbec první hodinky, pro které výrobce zvolil pouzdro z keramického maticového kompozitu. Mimochodem, vyvíjel ho společně s Německým střediskem pro letectví. Jde o mimořádně odolný a pevný materiál, který má vlákna ne v polymerové matici, ale v keramické. Krom toho, že tato hodinky vydrží asi vše, jsou ale také mimořádně lehké a teplotně odolné.

Jsou to skoro špeky, čemuž ale odpovídá cena. Černá verze hodinek vyjde na 44 000 švýcarských franků, tedy 1 122 000 Kč. Zlatá verze hodinek pak je levnější, když za ni hodinář chce 35 000 švýcarských franků, tedy 892 500 Kč.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Luxusní švýcarský hodinář představil hodinky vzdávající hold Mercedes-Benzu třídy G. Cena tomu odpovídá”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *