Lotus Evora GT410 s vánočním stromečkem přeje ve dvouminutovém driftujícím videu veselé vánoce

Autor: Pavel Srp -   20. 12. 2018


Lotus Evora GT410 Sport je autem, které svého řidiče rozhodně pobaví a dokazuje to i přiložené video, kterým nám chce britský výrobce veselé vánoce, angličtině „merry driftmas“. Ve dvouminutovém videu totiž s autem, kterému na zadku stojí strom, driftuje.

Lotus Evora GT410 Sport pohání kompresorem přeplňovaný 3.5litrový motor V6 s výkonem – jak název napovídá – 410 britských koňských sil (HP), zatímco my běžně používáme německé koňské síly (PS), kterých je tu 416 (více zde). Maximální točivý moment vrcholí 420 Nm. Na výběr je kombinace s manuální nebo automatickou převodovkou a (jak ostatně vidno z videa) pohyb vpřed (anebo do stran… :-D ) zajišťuje zadní náprava.

Pokud se budete soustředit na čistou stopu, pak vězte, že jde o hodně rychlé auto. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 4.1 sekundy s automatem, respektive 4.2 sekundy s manuálem. Svůj podíl na tom má i nevysoká hmotnost 1331 kg s automatickou převodovkou, respektive 1320 kg s manuální skříní. Automat má ale nižší maximální rychlost (275 km/h proti 305 km/h) a nedostanete k němu samosvorný diferenciál, který má jen verze s manuálem.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *