Německý magazín Sport Auto má za svůj herní plácek slavný okruh Hockenheim. Už nějakou dobu zde testuje neostřejší modely známých značek a tentokrát padla volba na zběsilý 3-Eleven od Lotusu. A vedl si až nad očekávání dobře.

Lotus 3-Eleven na okruhu dokonce porazil tak zvučná jména jako Porsche 918 Spyder, Gumpert Apollo a nebo Porsche 911 GT3 RS. Redaktorovi a závodními jezdci, Christianu Gebhardtovi, se podařilo dosáhnout času na kolo těžko uvěřitelných 1:06,2. Pro porovnání tento čas je o desetinu sekundy rychlejší, než zajelo zmiňované hypersportovní Porsche 918 Spyder a dokonce o celou sekundu rychlejší než má Gumpert Apollo. A to všechno při podmínkách, které pro lámání rekordů rozhodně nejsou ideální – teplota vzduchu byla pouhých 8° Celsia a hlavně měl vůz obuté standardní silniční pneumatiky.

Krátce si připomeňme použitou techniku, protože zejména poměr hmotnosti a výkonu stojí za zmínku. Pod kapotou je uložený kompresorem přeplňovaný šestiválec o objemu 3,5 litru z Lotusu Evora 400 s výkonem 457 koní (336 kW). Maximálního výkonu tento motor dosahuje při  7 000 ot./min a točivý moment 450 Nm se nachází v rozmezí otáček od 3 500 až do 6 500 za minutu. Původem se jedná o motor od Toyoty a oproti Evoře jeho výkon vzrostl o 50 koní a točivý moment o 40 Nm. To jsou skvělé hodnoty, ale ten správný úsměv se vám na tváři začne objevovat až ve chvíli, kdy zjistíte, že suchá hmotnost tohoto vozu je pouhých 900 kg! Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za tři sekundy a maximálně jede až 290 km/h. Musíte si ale pospíšit, protože Lotus plánuje vyrobit pouze 311 exemplářů!