Londýnská policie zatoužila po ekologickém autě. Testuje nový elektrický Ford Mustang Mach-E

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Ford - 13. 9. 2021


Hybridy a elektromobily se začínají čím dál tím víc prosazovat i u policie či záchranářů. Ostatně, i oni by si na elektrifikaci měli postupně zvykat, vždyť brzy jiné než elektrické auto už nekoupí. Zdá se, že londýnská policie už si zvykla, protože sama oznámila, že chce do své flotily, například mimo policejních škodovek, také něco ekologičtějšího. A tím něčím je Ford Mustang Mach-E. V tuto chvíli je u tamní policie jen v jednom provedení, dle všeho jsou ale strážníci spokojeni a brzy tak přibydou další.

Testovací vůz byl postaven přesně dle požadavků samotných policistů z londýnské metropolitní policie. Jde o verzi s pohonem všech kol, ale britské zastoupení Fordu už prozradilo, že má v plánu policistům nabídnout také verzi s pohonem zadních kol a také s prodlouženým dojezdem. Nicméně i standardní Mach-E zvládne za ideálních podmínek dojet až 610 kilometrů.

Přečtěte si také:  Ford Mustang Mach-E dojede z mnoha evropských metropolí k nejbližšímu moři na jedno nabití

Už na první pohled je jasné, že policejní verze Mustangu Mach-E dostala mnoho speciálních doplňků. Majáky, siréna, ale i vysílačky ovšem nijak nezasáhnou do případného dojezdu. Ford totiž vše na přání policistů napojil na 12 V baterii auta, ne na baterie pohonného ústrojí. Terry Adams z britského zastoupení Fordu k tomu řekl: „V budoucnu se pokusíme zvýšit kapacitu baterie tak, aby na ni bylo možné připojit další nezbytné policejní vybavení.“

Pochlubil se také, že po vzoru londýnských kolegů o Mach-E projevily zájem také jednotky z Jižního Walesu, Sussexu, Surrey nebo policie ze Skotska.