Lincoln na autosalonu v New Yorku představil koncept luxusního SUV Navigator. Pokud se tohle podaří dostat do sériové výroby bude to neskutečný dálniční křižník. Dobrou zprávou je fakt, že kromě racčích dveří (i když ani to už není problém) a impozantních nášlapů, se můžeme dočkat dost podobného sériového provedení.

Koncept Lincoln Navigator je poháněn dvěma turby přeplňovaným šestiválcem o objemu 3,5 l s výkonem přes 400 koní. Síla se přenáší na všechna kola přes elektronicky řízené diferenciály. Zajímavé je také to, že Lincoln bude zřejmě první automobilka v celém koncernu Ford, která dostane funkci semi-autonomního řízení. Představený koncept totiž zvládá udržování v pruhu, jeho adaptivní tempomat umí vůz rozpohybovat a zastavit v koloně a samozřejmě je tu i přednárazový asistent s detekcí chodců a dokonce cyklistů. Tímhle autem by to totiž asi bolelo… 😀

Také interiér konceptu vypadá vcelku reálně. I když je pojat poněkud minimalisticky, a to především díky “televizím” uprostřed palubní desky a na opěrkách sedadel, na prostor opravdu minimalistický není. To dokazuje například masivní středový tunel a nebo šest samostatných křesel. Sériové provedení bude jistě variabilnější.

Novou generaci luxusního SUV můžeme očekávat na přelomu roku 2016 a 2017.