Ferrari_308_GTBi-Liberty_Walk-tuning- (1)

Japonský tuner Liberty Walk je známý svými širokými bodykity. Ty zpravidla aplikuje na novější modely, ale tentokrát představuje klasické Ferrari 308 GTBi. A to je po jeho úpravě opravdu hodně široké a placaté.

Základem úpravy jsou rozšiřující nástavce na blatníky, které pokračují i na nárazníky. Jsou černé, nejsou ani lakované do barvy karoserie. O to víc na sebe upozorňují. Do rozšířených blatníků putovala nová černá kola, která s nimi i díky vzduchovému podvozku s možností úpravy světlé výšky skvěle ladí. Nakonec je tu ještě křídlo připomínající kachní ocas na zádi.

Přečtěte si také:  Tohle Ferrari 308 GTB není tak úplně obyčejné, dostalo turbo a výkonu má na rozdávání

S ničím jiným se nepracovalo, vlastně to nebylo potřeba. Tohle upravené Ferrari 308 GTB totiž vypadá stylově (anebo jako nepoužitelný krám – to záleží jen na vás a na vašem vkusu).

Ferrari 308 GTBi přišlo na trh v roce 1980. Šlo o novinku, která jak název napovídá, používalo vstřikování paliva (mechanický systém Bosch K-Jetronic). Kvůli tomu se sice snížily emise, ale zároveň také hodnoty motoru. Evropské verze měly jen 157 kW/214 koní, přičemž původní 308 GTB nabízely 188 kW/256 koní. Poháněna byla přes manuální převodovku zadní kola.