Liberečtí policisté nasadí do služby zbrusu nové BMW. Bude měřit rychlost i pomáhat s kontrolou řidičů

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 4. 11. 2022


Je to několik měsíců, kdy policie informovala o tom, že jednotlivá krajská oddělení dostanou do užívání nové vozy. Jde o BMW 540i xDrive ve verzi kombi, které se postupně rozjíždí ke svým novým útvarům. Před pár dny si jej převzali i policisté z Libereckého kraje a rovnou jej nasadili do provozu.

Policisté uvedli, že BMW 540i xDrive Touring budou řidiči nejčastěji potkávat na dálnici D10, ale i na rychlostních komunikacích a na silnicích prvních tříd. Všech 333 koní benzinového šestiválce, kterými toto kombi disponuje, je určeno hlavně proti pirátům silnic, tedy těch, kterým až příliš ztěžkne noha na plynovém pedálu.

Kromě měření rychlosti, a to jak zpředu, tak zezadu, bude hlídka v autě schopna i během jízdy kontrolovat dálniční známky nebo to, zda vůz není hlášený jako kradený.

Řidiči by si měli na dálnici D11 dát dobrý pozor na rychlost. Policisté do hlídky nasadili nové BMW

Policejní BMW má dvě 12V autobaterie. Jedna navíc je kvůli policejní výbavě, tedy majákům a dodatečným LED světlům červené a modré barvy. Mimochodem, majáky na střeše jsou pro tyto vozy speciálně testované a navržené tak, aby co nejméně narušovaly aerodynamiku auta. A vzhledem k tomu, jak náročná může být policejní služba, dostaly tyto vozy také výkonnější brzdy z BMW M Performance Parts.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru