Lexus RC F vstupuje na český trh, cena startuje na 2 145 000 Kč

Autor: Tisková zpráva -   22. 12. 2014


České zastoupení automobilky Toyota zveřejnila oficiální ceny pro novinku roku 2015 – model LEXUS RC F – představující zcela nové sportovní kupé této prémiové značky.

Nové atraktivní kupé RC F přijíždí s motorem 5,0 litru o výkonu 477 koní a točivém momentu 530 Nm, čímž se stává nejvýkonnějším sportovním vozem s motorem V8, který kdy automobilka Lexus vyvinula. Pozoruhodně smělý design RC F, odvozený od konceptů LF-LC a LF-CC odhalených v roce 2012, následuje verzi IS F coby další model Lexus s označením F s druhou generací motoru V8, s poukazem na ty nejpropracovanější technologie ze supersportu Lexus LFA s agregátem V10.

Nové prémiové sportovní kupé RC F je jedním z nejvýkonnějších, nejvšestrannějších a nejagilnějších vozů, které kdy automobilka Lexus představila. Nové kupé bylo navrženo pro potěšení všech motoristických nadšenců, bez ohledu jejich řidičský um a zkušenosti.

Za použitelností v každodenním provozu stojí příkladné jízdní chování a mimořádná stabilita za vysokých rychlostí jízdy, a to ve spojení s příkladným pohodlím, bohatou výbavou a bezpečnostními technologiemi RC F. Ryzí potěšení za volantem je ještě umocněno neopakovatelnou zvukovou kulisou vysokootáčkového agregátu 5,0 l V8 s atmosférickým plněním.

Osmistupňová převodovka SPDS (Sports Direct Shift) je vybavena šesti režimy volitelnými řidičem, včetně nového řídicího módu G-sensor AI-Shift, jenž sleduje síly bočního zrychlení G a následně optimalizuje volbu převodových stupňů při rychlé sportovní jízdě.

Systém VDIM (integrované řízení dynamiky vozidla) poprvé u značky Lexus a zároveň výlučně pro vozy s označením F nabízí v novém kupé RC F režimy SPORT a EXPERT, které řidiči skýtají bezkonkurenční paletu asistenčních a ochranných funkcí bez zbytečného obtěžování při řízení.

Kupé RC F je celosvětově prvním vozem s motorem vpředu a pohonem zadních kol, který může být na přání vybaven inteligentním diferenciálem TVD (Torque Vectoring Differential), jenž dále zlepšuje mimořádné jízdní schopnosti díky lepšímu záběru a držení stopy.

V České republice bude tento model nabízen ve třech základních výbavách EXECUTIVE , PREMIUM a CARBON. K dispozici bude také nabídka šesti paketů, které lze různě kombinovat podle zvolené výbavy. Více informací naleznete v přiloženém katalogu. Možnost výrazné personifikace dále umožní rozsáhlá nabídka prvků volitelné výbavy.

Lexus RC F boduje už velmi rozsáhlou nabídkou prvků standardní výbavy, jakými jsou například všechny systémy na podporu bezpečnosti, stability, řízení a trakce. Dále je v základní výbavě 8 airbagů, parkovací sensory, zadní elektricky stavitelný spoiler, LED technologie ve světlech vozu, systém proti odcizení, 4,2“ barevný informační displej, 7“ Lexus Media Displey s funkcí Mirror link, elektronicky řízená dvouzónová klimatizace, přední sportovní sedadla stavitelná v 8 směrech, startování motoru tlačítkem či tempomat.

Základní cena vozu Lexus RC F ve výbavě „Executive“ je 2 145 000 Kč

V této specifikaci přibývá ke zmíněné standardní výbavě také 19“ kovaná hliníková kola, audiosystém se 6 reproduktory, čalounění sedadel Alcantara a vyhřívané přední sedadla.

Střední výbava „Premium“ posiluje sportovní model RC F zejména v oblasti konektivity navigačního a audio systému s 10 reproduktory a také v oblasti bezpečnosti aplikací systémů automatického ovládaní dálkových světel, sledování slepého úhlu či varování při opuštění jízdního pruhu. Cena modelu Lexus RC F ve výbavě Premium je stanovena na 2 335 000,-Kč.

V nejvyšší výbavě příznačně pojmenované „Carbon“ zaujmou především tři části karoserie – kapota motoru, střecha a zadní spoiler – vyrobených právě z vláken karbonu. Ozdobné obložení z uhlíkových vláken lze nalézt také v interiéru vozu. Parkovaní navíc usnadní monitor s asistenčními liniemi. Efektním prvkem na voze jsou rovněž 19“ kovaná hliníková kola s paprsky ve tvaru L. Lexus RC F v nejvyšší výbavě Carbon je na trhu v České republice nabízen za cenu 2 415 000,-Kč

Mezi pakety lze zmínit např. ten s označením Mark Levinson Premium Audio nabízející špičkovou audiosoustavu se zvukem 7.1 Surround a 17 reproduktory. Výkon soustavy je 835W. Cena tohoto paketu je 39 000,-Kč

V oblasti volitelné výbavy zaujme milovníky bezpečné sportovní jízdy především nabídka aktivního diferenciálu TVD (Torque Vectorial Differential) za cenu 120 000,-Kč. Více informací o tomto špičkovém systému jízdní stability naleznete v textu přiloženého Press kitu.

První vozy Lexus RC F budou k vidění na showroomech autorizovaných partnerů Lexus v České republice v lednu 2015. Všechny uvedené ceny jsou s DPH.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *