Emil Frey Lexus Racing RC F GT3 01

Lexus postaví v závodu 24 hodin ve Spa dva Lexusy RC F GT3 a ukáže LFA Art Car

Od Tisková zpráva | 24. 7. 2018


Tým Emil Frey Lexus Racing při své první účasti v závodu Total 24 hodin ve Spa (28. – 29. července), který je 70. ročníkem tohoto kultovního vytrvalostního podniku, nasadí dva vozy Lexus RC F GT3.

Účast v uvedeném závodu se opírá o výsledky týmu Emil Frey Lexus Racing v rámci první kompletní sezóny premiérového seriálu Blancpain GT Series, včetně senzačního vítězství v pátém kole šampionátu na jihofrancouzském okruhu Paul Ricard.

Lexus rovněž navazuje na slibné výstupy z nedávných testovacích jízd na okruhu ve Spa Francorchamps – dějišti závodu Total 24 hodin ve Spa – kde výprava testovala nejrůznější nastavení pro mokré i suché podmínky.

Tým Emil Frey Lexus Racing rovněž poukázal své úspěšné loňské jízdy ve Spa-Francorchamps, kde získal celosvětově první pole position pro RC F GT3 a vybojoval si jasné vítězství v rámci tohoto kola seriálu International GT Open.

Šéf týmu Lorenz Frey uvedl, že k sebejistotě týmu přispělo i nedávné testování a vědomí toho, jak mistrně si vůz RC F GT3 vedl na náročném sedmikilometrovém okruhu ve Spa. „Uvážíme-li, že okruh ve Spa s rychlými zatáčkami našemu vozu Lexus RC F GT3 velmi vyhovuje, měli bychom očekávat dobré výsledky,“ komentoval. „Spa je jedním z nejnáročnějších podniků GT3 a pořádá se na pravděpodobně nejsenzačnějším závodním okruhu, a tak se všichni členové našeho týmu již nemohou dočkat, až zde Lexus pojede svůj první závod na 24 hodin.“

Za volanty dvojice vozů RC F GT3 týmu Emil Frey Lexus Racing se bude střídat sestava velmi zkušených jezdců, jako je např. Stéphane Ortelli z Monaka – někdejší vítěz závodu 24 hodin ve Spa a 24 hodin Le Mans.

LFA Art Car

Lexus Europe v souvislosti s touto premiérou a současně 10. výročím označení ‚F‘, určeného pro výkonné modely značky, odhalí během závodního víkendu ve Spa svůj jedinečný vůz LFA Art Car. Lakování tohoto speciálu od portugalského výtvarníka Pedra Henriquese spojuje okamžitě rozpoznatelné křivky nejkultovnějšího supersportu Lexus LFA s organickým vzorem vyjadřujícím pocit pohybu a nepřetržitý vývoj.

Přečtěte si také:  Dacia Duster pojede v Maroku off-roadovou rallye určenou pouze pro ženy

„Při návrhu tohoto zbarvení jsem se nechal inspirovat myšlenkou jakési prchavosti dnešního života, kde jsou věci v neustálém pohybu a je obtížné cokoli zastavit,“ vysvětluje Pedro.

„Křivky použité v kresbách vyjadřují tento pocit všudypřítomného pohybu bez zastavení. Použitím ručně vyráběných materiálů a plynulých křivek na různých částech vozu jsem chtěl vyvolat dojem organičnosti. Touto cestou jsem měl v úmyslu dosáhnout zdání, že vůz nemá zcela přesně definovaný tvar a při pohybu se neustále mění.“

Lexus se umění a designu věnuje dlouhodobě, jak ostatně každoročně dokazuje prezentacemi značky v rámci milánského týdne designu. Letos v létě Lexus dále v Lisabonu vybudoval pop-up galerii UX Art Space by Lexus, kde se prezentují díla několika výtvarníků, včetně Pedra Henriquese.

Harmonogram závodu Total 24 Hhodin ve Spa

Čtvrtek, 26. července 2018

  • 11:45 – 13:15 Volná tréninková jízda č. 1
  • 18:10 – 19:10 Pre-kvalifikace
  • 20:50 – 21:05 Kvalifikace Q1
  • 21:12 – 21:27 Kvalifikace Q2
  • 21:34 – 21:49 Kvalifikace Q3
  • 21:56 – 22:11 Kvalifikace Q4
  • 22:30 – 00:00 Noční tréninková jízda

Pátek 27. července 2018

  • 17:45 – 18:15 Zahřívací fáze
  • 18:30 – 19:00 Super Pole

Sobota 28. července 2018

  • 16:30 Total 24 hodin ve Spa

Všechny jízdy se budou vysílat živě, sledovat je lze zde.