2019-goodwood-lexus-lc-convertible- (6)

Lexus odhaluje v britském Goodwoodu prototyp modelu LC se skládací střechou

Autor: Tisková zpráva -   5. 7. 2019


Lexus rozšiřuje řadu svých vlajkových kupé LC. Automobilka oficiálně potvrdila nově inovovaný model se skládací střechou, pro jehož premiéru byl zvolen Festival rychlosti v Goodwoodu ve Velké Británii, kde se předvede během proslulého závodu do vrchu.

LC se skládací střechou kopíruje atletické tvary původního kupé, ale zachovává si svá vlastní specifika. Velká kola a krátké převisy karoserie poukazují na ničím nerušené jízdní schopnosti a vrcholný požitek z jízdy. Sportovní kupé-kabriolet obohatí nabídku značky Lexus v oblasti luxusního životního stylu.

Rozšíření modelové řady o otevřenou verzi naznačila lednová expozice značky na mezinárodním autosalonu NAIAS, kde Lexus odhalil svou studii LC Convertible Concept. Koncepční vůz získal při své premiéře, podobně jako samotné LC, prestižní designové ocenění EyesOn Design Award.

Lexus odhalil na detroitském autosalonu nový LC Convertible Concept

Prototyp prezentovaný v Goodwoodu bude zamaskován, aby pouze naznačil detaily designu. Při jízdě do vrchu na Festivalu rychlosti v Goodwoodu usedne za volant prototypu LC v otevřené verzi profesionální závodní jezdec Nick Cassidy. Ten aktuálně jezdí za tým LEXUS TEAM KeePer TOM’S v kategorii GT500 japonského soutěžního seriálu Super GT. Po účasti na Goodwoodu se prototyp LC se skládací střechou objeví na různých akcích s cílem získat zpětnou vazbu pro konstruktéry vozu.

„Festival rychlosti v Goodwoodu oslavuje historii a kulturu světa automobilů a slouží jako místo k setkávání těch nejpozoruhodnějších vozů a jezdců v dějinách. Lexus je poctěn možností zúčastnit se tohoto festivalu a mám radost, že můžeme odhalit prototyp LC Convertible na místě, kde se v roce 2016 uskutečnila premiéra kupé LC,“ řekl Kodži Sato, výkonný viceprezident společnosti Lexus International. Nový model se na známé přehlídce moderních i historických vozidel objeví společně s dalšími výjimečnými modely z celého světa.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek