Lexus LFA je exkluzivní supersport, jehož bylo vyrobeno pouhých 500 kusů. O to větší úžas v nás upoutalo video, o které se s vámi chceme podělit. To pochází z výstavy Tokyo Auto Salon 2015, kde byl vystaven závodní driftovací speciál, jenž stojí právě na základech Lexusu LFA.

V sérii má LFA pod kapotou motor V10 s řízným zvukem a výkonem působivých 412 kW/560 koní. V tomto kousku je však zcela jiný motor, o dva válce menší V8 TRD NASCAR nabízející o poznání vyšší výkon. Také původní šestistupňová převodovka musela ustoupit skříni, která si s výšším výkonem poradí lépe, je jím závodní šestistupňový automat. Převodovka přenáší výkon přes samosvorný diferenciál na kola zadní nápravy.

Úpravy se dotkly také vzezření. Exteriér dostal zcela nový široký bodykit Rocket Bunny, nový přední spoiler a obrovské zadní přítlačné křídlo. Vynechán nebyl ani interiér, jenž byl obnažen až na kost, všechny zbytečnosti musely ustoupit úspoře hmotnosti.

Tohle auto bude závodit v letošní závodní driftovací sezóně D1 GP v barvách týmu OTG Motorsports. A věřím, že to bude opravdové peklo!

Comments are closed.