Lewis Hamilton je úřadujícím šampionem F1 a o jeho řidičských kvalitách tedy netřeba jakkoliv pochybovat. Jak už to u podobných pilotů bývá, auta jsou jejich koníčkem a vášní i v soukromém životě. Ani Lewis není výjimkou, i když je pravda, že na rozdíl o většiny automobilových nadšenců je schopen klidně zkritizovat i auta, o kterých jiní jen tajně sní.

V jeho garáži stojí pěkná řádka automobilových skvostů, mezi kterými nechybí Pagani Zonda 760 LH. Podle Lewise jde o nejlépe znějící auto v jeho sbírce, ale zároveň je podle něj prý velmi náročné, až otravné ho řídit. Proto to moc nedělá a s autem tak vyjel jen párkrát.

No, svým způsobem tomu asi i věříme. Ostatně, ta nejzajímavější auta historie nebývají uživatelsky dvakrát příjemná, o čemž se přesvědčil i Jeremy Clarkson. Ten vyzkoušel Lamborghini Countach a snažil se s ním zaparkovat. O to samé se ve svém testu později pokoušel i James May… a dopadl velmi podobně. 🙂

V rozhovoru pro Sunday Times, ve kterém řeší Zondu, Lewis vysvětlil, proč bylo před časem jeho Ferrari 599 SA Aperta viděno na odtahovce. Prý nešlo o žádný technický problém, ani o špatné parkování. Lewis přiznal, že prostě jen v Americe vlastní odtahový vůz a zaměstnává k němu řidiče, který je kdykoliv připraven odvézt jakékoliv Lewisovo auto zpět z výletu domů. A ne kvůli nějakým problémům, ale spíše kvůli tomu, že už ho ten den auto prostě přestane bavit. 🙂

A vlastně to dělá dobře. Na svých autech tak bude mít minimální nájezd kilometrů, což jim, i vzhledem k majiteli, zajistí stále vzrůstající cenu.