Letošní festival rychlosti v Goodwoodu byl pořádně tvrdý. Při exhibičních jízdách bouralo několik aut

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Goodwood Road & Racing - 14. 7. 2021


Festival rychlosti v Goodwoodu není jen legendární přehlídkou krásných aut, ale také místem, kde se velmi ostře závodí. Letošní ročník si bohužel vyžádal hned několik obětí z řad krásných klasických aut, ale i několika těch novějších. Naštěstí se při těch nepěkně vyhlížejících nehodách nikomu nic vážného nestalo.

Jeden z incidentů se odehrál během posledního dne akce. Jeho hlavníma aktérem byl závodní Jaguar XJR-12D skupiny C Le Mans. Za jeho volantem seděl zkušený a uznávaný závodní jezdec Justin Law. Ten ovšem nad autem, jehož výkon přesahuje 1000 koní, ztratil kontrolu a naboural do balíků slámy kolem trati. Auto přišlo o zadní část, ale dle dostupných informací by oprava stále ještě měla být možná.

I další nehoda si vyžádala oběť v podobě Jaguaru, tentokrát modelu XJR-15. I v tomto případě nad ním řidič ztratil kontrolu a i v tomto případě to skončilo v balíku slámy. Modrý Jauguar má zničenou přední část. Nicméně i u tohoto vozu je prý v plánu oprava.

Na akci se ovšem předvedlo mnohem víc závodních speciálů, které jsou standardně doma na oválech série NASCAR. Jedním z nich byl i Chevrolet s Jackem Tetley za volantem. Jakkoliv byla jeho jízda pro diváky a nejspíš i pro něj samotného velmi zajímavá, skončila smykem, nárazem zadní části do slámy, následnými hodinami a několika dalšími nárazy. Nehoda vypadá opravdu děsivě, naštěstí ale neskončila žádnými velkými zraněními.

https://youtu.be/OCzu8kYU3HI

Jedním z novějších aut, která se na start postavila, byla i Alpina B8. Řidič nezvládl poslední část okruhu, kde byl v jedné z ostřejších zatáček až příliš rychlý. Projel ji rovně, přední částí auta přímo do balíků slámy. Okamžitě byl aktivován airbag auta. Po nehodě byla výrazně poničena přední část auta, ale nejde o nic hrozného. I v tomto případě by měla být oprava bez problému proveditelná.

https://youtu.be/hMZCupskEeE

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek