Lepil se ostatním na zadek a nutil je tak, aby mu uhnuli z cesty. Vše zaznamenala policejní kamera

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  23. 5. 2023


Nedodržování bezpečné vzdálenosti za vozidlem patří na českých silnicích mezi častý nešvar. Loni měl tento zlozvyk jen na jižní Moravě podíl na 249 dopravních nehodách, jedná se tak o pátou nejčastější příčinu vzniku dopravních nehod. K nehodě byl kousek i řidič v Brně, kterého ale velmi rychle dostihla ruka spravedlnosti.

Záznam policejní kamery zachytil 40letého řidiče, který se lepil ostatním na kufry aut tak, aby projel co nejrychleji a bez zdržení. „Před riskantně jedoucím autem se raději pohotově klidila i mladá řidička černé Octavie. Ta, jak později uvedla, si rychle jedoucího modrého auta povšimla až na poslední chvíli, když už bylo nebezpečně blízko. Muže pospíchajícího ráno do práce nakonec zastavila až rozsvícená policejní stopka,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Petr Vala. Policisté jeho přestupek předali do správního řízení.

Přečtěte si také:  Ministerstvo dopravy chce řidiče naučit bezpečným rozestupům. Pomoci k tomu má nové dopravní značení

A zároveň připomněli, že jen na jižní Moravě si právě nedodržení bezpečné vzdálenosti loni vyžádalo i jeden lidský život. Upozornili, že brzdná dráha v osmdesátikilometrové rychlosti je na suché vozovce minimálně kolem padesáti metrů. „K tomu je ale potřeba přičíst reakční dobu řidiče, technický stav vozidla, prodlevu brzd a náběh brzdového systému. Řidičům může pomoc jednoduché pravidlo dvou sekund, kterým mohou snadno zkontrolovat svou vzdálenost od druhého vozidla. Větší odstup by měli volit řidiči nákladních automobilů, nejhůře ale na tom jsou samozřejmě motocyklisté. Těsná jízda motorky za vozidlem se při prudkém brzdění rovná téměř jisté nehodě,“ zdůraznil Petr Vala.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *