Itálie toho světu dala opravdu hodně. Dobrou zmrzlinu, skvělou kávu, pizzu, špagety, luxusní oblečení a také parádní auta. Dnes necháme stranou zaběhnuté supersporty jako Ferrari nebo Lamborghini a budeme se věnovat italské dračici s názvem Lancia Delta HF Integrale.

Jde o dnes už ikonu mezi hot-hatchi, která zářila na automobilovém nebi hlavně v osmdesátých letech. Italská značka Lancia se model Delta před pár lety ještě pokusila oživit a doufala, že novinka bude žít ze slavného jména, ale úspěch se nekonal. Ostatně, úspěch se nekoná ani co se samotné značky Lancia týče. ..

Naštěstí jsou ale mezi námi nadšenci, kteří se nebojí vzít vše do svých rukou. Mezi ty se řadí i firma Automobili Amos, která se rozhodla Deltu oživit. A se vší parádou. Příklad si vzali u společnosti Singer, která takto na staví dokonalé repliky klasických Porsche a má obrovský úspěch. Aby také ne, když je si jejich práce moc nezadá s tou, kterou odvádí samo Porsche.

Ale zpět k Italům. Stejně jako u Singeru, je i v případě Delty základ auta původní a technika nová. Jakkoliv to zní složitě, výsledek je vlastně prostý. Karoserie prakticky totožná, jaká byla před 30 lety. Je ovšem lehce rozšířená a vyrobena hlavně z hliníku a karbonu. Tato kombinace zajistila to, že výsledné auto má hmotnost pouhých 1250 kilogramů.

Tušíme, že vás nejvíce zajímá, co je pod tou lehkou karbonovou kapotou. Pak vězte, že jde o benzinový čtyřválec o objemu dvou litrů. Ano, jde o stejně objemný agregát, který vozila prababička tohoto modelu. Jen v novém kabátě prošla několika úpravami. Díky novému sání, novému chladicímu systému a výfuku auto disponuje výkonem 330 koní. A to je moc dobré, co myslíte?

Ještě vám dlužíme jméno téhle krásky. Pokud vás zaujala, pak si zapamatujte pojem Delta Futurista a připravte si zhruba 300 tisíc eur, tedy asi 7,6 milionu Kč. A ještě jedna maličkost. Musíte být velmi rychlí! Automobili Amos postaví jen 20 kusů!