Horkokrevné sexy Italky vždy lámaly a budou lámat srdce mužů jako na běžícím pásu. A platí to i o těch, které mají místo dvou dlouhých nohou čtyři kola. Pro mě je takovou kočičkou jednoznačně Lancia Delta HF Integrale. Tohoto auta není nikdy dost. Můžeme ho poslouchat a obdivovat stále a pořád dokola a pořád budeme jako u vytržení. Však taky ve své době bylo nekorunovanou královnou závodní skupiny B.

Čas od času se nějaká Delta HF Integrale objeví na prodej, dokonce i za oceánem. I dnes pro vás máme nabídku na její koupi a i tentokrát se podíváme do Ameriky. Jde o kousek z roku 1987 ve slabším, tedy 8V provedení. Za velkou louži byla dovezena z Polska a její předchozí majitel, mimochodem marketingový šéf značky Martini Rossi a velký fanda rallye, jí dal tenhle skvělý závodní kabát v Martini barvách. Také ji dopřál pořádnou péči a vše, co se byť jen tvářilo jako zrezlé nebo nefunkční vyměnil. Navíc kapotu a víko zavazadelníku vyměnil za laminátové, z auta vyndal  zadní sedačky a přidělal závodní rám. Sedačky prý nový majitel k autu samozřejmě dostane.

Přední sedadla byla nahrazena závodními kousky Recaro a k nim přibyly čtyřbodové bezpečnostní pásy. Změny proběhly i na palubní desce, která byla potažena alcantarou a byly do ní namontovány vypínače na přívod paliva nebo elektriky a startovací tlačítko. Pomyslnou tečkou je montáž závodní spojky, která je prý opravdu citlivá. Se všemi úpravami nějak nechápeme dodělání centrálního zamykání, ale proti gustu…

Auto je možné provozovat po běžných silnicích a doklady od všech úprav dostane nový majitel také. Za cenu 22 tisíc dolarů, tedy 543 300 Kč by to i s dopravou nemusela být úplně nevýhodná investice. Inzerát je ZDE.