Startech je známou firmou, pokud se budeme bavit o modifikovaných Land Roverech. Základem pro jejich poslední výtvor posloužil Land Rover Discovery Sport. Co všechno se změnilo se dozvíte na následujících řádcích.

Land Rover Discovery Sport Startech 01

Na první pohled to vypadá, že Startech přišel trochu s křížkem po funuse a nebo, že doufají v příval zákazníků, co už mají sériový Discovery Sport nějakou dobu doma. Úprava je totiž primárně určena pro provedení s již zastaralým a v blízké budoucnosti nahrazeným naftovým motorem o objemu 2,2 litru. To však jen v případě, že se budeme bavit o úpravě výkonu. V provedení SD4 disponuje Discovery Sport maximem 190 koní (140 KW), po instalaci nového softwaru se zvýší výkon motoru na 210 koní, respektive točivý moment naroste z původních 420 Nm na 460 Nm.

Zbytek představených úprav se nese v klasickém duchu úpravce a je samozřejmě k dipozici pro všechny verze. Úpravci vyměnili spodní část sériového nárazníku, do kterého zasadili také nové LED denní svícení, podobné změny se odehrály i vzadu, přičemž zde byly do nárazníku implementovány dvě koncovky výfuku. Nechybí ani výraznější střešní spoiler. Další a možná ještě výraznější změnou jsou však nové lité disky. Ty mají velikost 22 palců a obuty jsou do pneumatik o rozměru 235/35 R22. K dispozici jsou také úpravy podvozku, sportovnější nastavení přiblíží váš Discovery Sport o tři centimentry blíže k zemi. Z toho a z profilu pneumatik je naprosto jasné, že tato úprava bude fandit pouze dokonale hladkým silnicím.

Do budoucna se prý chystají také úpravy výkonu pro nové dvoulitry řady Ingenium. A my pevně věříme, že vám nikdo nebude nutit nápis Startech místo klasického Discovery. Upravený Discovery Sport bude k vidění na ženevském autosalonu.