Land Rover si dost zakládá na kvalitě a jisté poctivosti svých vozů. Úplně se tak nabízí názorná a krásná demonstrace toho, jak si automobilka přeje, abychom jejich vozy viděli. Tentokrát to schytal Land Rover Discovery Sport, který (jak můžete vidět na videu) je schopen táhnout i vlakovou soupravu, jejíž hmotnost je šedesátkrát větší než hmotnost vozu jako takového.

V hlavní roli se samozřejmě blýskne Discovery Sport a roli vedlejší si v tomto videu střihla souprava trojice vagonů, jejichž hmotnost je více než 100 tun a má odpovídat hmotnosti jednoho letounu Boeing 757! Filmaři využili 10 km dlouhý úsek železniční trati na severu Švýcarska. K tomuto experimentu byl použit standardní Land Rover Discovery Sport s přeplňovaným vznětovým čtyřválcem nové řady Ingenium. Má objem rovné 2,0 l a maximální výkon 180 koní (132 kW) a točivý moment 430 Nm. Výkon a točivý moment je posílán na všechna čtyři kola za pomoci devítistupňové převodovky.

Discovery Sport zůstal pro tento účel zcela sériový. Inženýři Land Roveru provedli před samotnou jízdu s trojicí vagonů jedinou úpravu v podobě montáže výsuvný vodících kol pro jízdu na železničních tratích. Ty dodala společnost Aquarius Railroad Technologies. Na palubě mimo řidiče ještě pečlivě pracoval také systém Terrain Response, upravujícího reakce auta dle povrchu pod koly a rovněž All-Terrain Progress Control, neboli tempomat pro terénní přesuny.

A jak to celé dopadlo, to můžete vidět na přiloženém videu. Sluší se ještě zmínit, že stejně jako tento Discovery Sport, i ten váš by měl zvládnout na tažném zařízení přívěs do hmotnosti 2 500 kg. To, že dokázal táhnout hmotnost přes 100 tun, a to i ve stoupání na trati s historickým ocelovým mostem přes řeku Rýn, to je neuvěřitelné!