Land Rover Discovery Červený kříž

Land Rover Discovery bude zachraňovat životy ve flotile zásahových vozů Červeného kříže

Autor: Tisková zpráva - 4. 10. 2018


Speciálně upravený Land Rover Discovery se stal aktivní součástí flotily zásahových vozidel Červeného kříže. Vůz bude sloužit u týmů Červeného kříže určených pro řešení následků katastrof jako mobilní řídicí centrum včetně speciálního dronu.

Automobil vyvinutý na základech konceptu Project Hero je výsledkem osmnáct měsíců dlouhé spolupráce mezi divizí Land Rover Special Vehicle Operations a rakouským Červeným křížem.

Speciálně navržený a zkonstruovaný model Discovery využívá nejmodernější komunikační vybavení zahrnující také pokrokový osmirotorový dron. Na něj je připevněna termovize s dlouhým dosahem schopná lokalizovat osobu na vzdálenost až 440 m, respektive vyhledat vozidlo ze vzdálenosti téměř 1000 m. Operátor může sledovat dronem nalezené objekty jednoduše tak, že klikne na dotykovou obrazovku hlavního ovládacího počítače, čímž získá přesné souřadnice. To je klíčové při řízení záchranných prací.

Discovery bude při mimořádných událostech sloužit jako mobilní řídicí středisko, ze kterého mohou experti Červeného kříže řídit záchranné operace. Speciální vybavení zahrnuje čtyři rádiové antény, osvětlení celého okolí vozu a karbonovou konzolu v zavazadelníku obsahující veškeré komunikační vybavení. Díky tomu mohou pracovníci Červeného kříže koordinovat záchranné práce hned, jakmile dorazí na místo události. Ve dne i v noci.

Základem je Land Rover Discovery TD6 osazený vznětovým motorem o objemu 3,0 l (258 koní). Tato motorizace umožňuje posádce dorazit na místo události rychle za všech podmínek a tam poskytovat informace potřebné pro zlepšení reakčních časů a koordinace nouzového plánování.

„Naše partnerství s Červeným křížem není pouze o automobilech. Od roku 1954, kdy jsme tuto spolupráci zahájili, se snažíme usnadnit lidem z této organizace jejich zásahy a v konečném důsledku tak pomoci zachraňovat lidské životy. Během uplynulých osmnácti měsíců naši inženýři úzce spolupracovali se záchranným týmem rakouského Červeného kříže, aby za pomoci technologií a talentu automobilky Land Rover vzniklo unikátní řešení pro Červený kříž působící v tomto regionu,“ řekl Michael van der Sande, Managing Director of Jaguar Land Rover Special Operations.

„Jsme vděční za velkorysou podporu automobilky Land Rover trvající už více než šest desetiletí. Discovery Emergency Response Vehicle je další výsledek naší silné globální spolupráce, která do jednoho unikátního vozu spojila nejlepší odborné znalosti Červeného kříže a automobilky Land Rover. Tento automobil bude důležitou součástí záchranných operací probíhajících v nejdrsnějších podmínkách. Jsme rádi, že můžeme s automobilkou Land Rover pomáhat komunitám po celém světě a čelit přírodním katastrofám, jakými jsou monzunové deště, záplavy a zemětřesení,” dodala Dr Jemilah Mahmood, IFRC Under Secretary General for Partnerships.

Úzké spojenectví Land Roveru a Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) začalo v roce 1954, kdy automobilka darovala vůz sloužící jako pojízdná ošetřovna v pouštích u Dubaje. Od té doby Land Rover daroval organizaci IFRC dalších více než 120 automobilů. Ty pomohly vylepšit životy komunitám po celém světě.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru