Lamborghini Veneno: jedovatá novinka ze Ženevy!

Autor: Anina Russová - 4. 3. 2013


Zajímá vás, proč jsou všichni u Lamborghini vážně naštvaní a otrávení? Je to jednoduché, někdo totiž neuhlídal fotky chystaného Ženevského překvapení s názvem Veneno. Jako první fotku nového Lamborghini obrázek otiskl původně jakýsi britský časopis a od té doby si po celém internetu žije vlastním životem. Tak se na to podíváme trochu blíž.

Lamborghini Veneno by mělo být to nejrychlejší Lambo, které kdy vyjelo na silnice. Automobilka ho připravila jako oslavu 50.výročí od založení automobilky. Po celou dobu, kdy jednotlivé automobilky chrlily informace o tom, co chystají do Ženevy, bylo právě Lamborghini tajemné jako hrad v Karpatech. Teď už nemusí… :)

Už přesně víme, že pod kapotou má tahle bestie mít velký motor V12 o objemu 6,5 litru, který produkuje 740 koní. Převodovka by měla mít sedm převodových stupňů a více než jisté je také to, že to bude robotizovaný manuál. Maximální rychlost by měla být elektronicky omezena na  354 km/h.

Pokud se na přiložené fotky podíváte, určitě v novém  modelu Veneno najdete kombinaci modelů Reventón a Sesto Elemento. A i na fotkách je krásně vidět, že zadní přítlačné křídlo je vážně obrovské. Samozřejmostí jsou pak materiály jako karbon a luxusní kůže v interiéru.

Veneno znamená ve španělštině „jed“ a velice jedovatá je i pořizovací cena. Ta se pohybuje okolo neskutečných 3,5 milionu EUR! Podle informací, které k fotce prosákly budou vyrobeny pouze 3 sběratelské kusy a už v tuto chvíli jsou všechny tři prodány! A pak mi někdo něco říkejte o krizi…

-AR-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru