Elektromobilita je všude kolem nás a bude hůř. Automobilky se předhání v tom, která představí zajímavější elektromobil s delším dojezdem a kratší dobou nabíjení. Čeká to i Lamborghini, už jen proto, že za pár let této italské značce Evropská unie prostě nedovolí prodat jiné auto než elektrické. Ovšem automobilka jde na elektrifikaci pomalu a po krůčkách. Takřka doslova. První elektrické „vozidlo“, které představila, totiž spadá do segmentu mikromobility. Jde o elektrickou koloběžku.

Přečtěte si také:  Podle Toyoty jsou velké autosalony pro statisíce lidí mrtvé. Dříve nebo později budou jen online

Začneme hned cenou, kterou italská značka stanovila na 499 eur, tedy v přepočtu asi 13 000 Kč. To znamená, že jde o nejlevnější model Lamborghini vůbec. Nosnost koloběžky, která dostala označení AL1, je až 100 kilogramů. Hořčíkový rám má přední odpružení a celá koloběžka má hmotnost jen 13 kilogramů. Postavena je na 8palcových kolech, která nemají pneumatiky, takže odpadá strach o defekt. Vpředu je elektrická brzda, vzadu mechanická.

36V baterie mí kapacitu 280Wh a po vybití je potřeba ji nabíjet asi 3-5 hodin. Ony tři hodiny by měly stačit na dobití na 80% kapacitu. Při plném dobití má koloběžka akční rádius asi 25 -30 kilometrů, přičemž v Eco jízdním režimu nepojede rychleji než 6 km/h. Ve standardním režimu označeném jako „D“ zvládne až 20 km/h a ve sportovním režimu dokonce 25 km/h. Rychlost je pak během jízdy promítána na malém displeji uprostřed řídítek.

Přečtěte si také:  Lamborghini slaví. Původně zatracovaného SUV Urus už vyrobilo 15 000 kusů

Koloběžka je v nabídce v trojici barevných provedení. Může být buď čistě černá, černo-modrá nebo černo-bílá. Pokud jste po tomto sympatickém „přibližovadle“ právě zatoužili, budete si muset napsat některému z italských prodejců. V Česku v tuto chvíli bohužel není k dispozici. Jejich kompletní seznam a veškeré technické specifikace mikromobilního elektrického Lamborghini najdete zde.  

Ještě dodáme, že toto je jen začátek. Šéf Lamborghini Stephan Winkelmann už před časem potvrdil, že do roku 2024 bude kompletní vozový park značky plně hybridní. K plné elektrifikaci to pak bude už jen krůček.

Přidat komentář