Kalifornský automobilový novinář John Pearley Huffman rád říká věci naplno a bez servítků. Nedávno například prohlásil, že zcela nové a exkluzivní Lamborghini Veneno je nejošklivějším autem na světě. Novinku ze stáje Lamborghini, která byla představena na letošní Ženevě prostě nesnáší, a vsadím se, že touto větou rozzlobil hodně příznivců této italské značky.

Konkrétně k tomu řekl následující: „Každý mizerný supersport a každý špatný nápad, který kdy Lamborghini mělo, je nacpané do jedné kastle s názvem Veneno. Je to ta nejhorší věc pocházející z Itálie hned po fašismu. Naštěstí budou vyrobeny pouze tři kusy, což je dle mého stále příliš mnoho.“ Silná slova, co myslíte?

No, ale reakce zákazníků jsou trochu jiné. Jak sám John řekl, budou vyrobeny pouhé tři kusy, ale všechny byly prodány ještě dřív než mělo Veneno svou oficiální premiéru a ještě dříve než ho mohl vůbec někdo spatřit. A to i přes to, že cena vozu je 3 miliony EUR! Je fajn vědět, že se mezi námi najdou tací, kteří neváhají utratit takové množství peněz za něco, co jiní považují za hnus roku, století nebo možná tisíciletí… Ale co třeba jeden silný argument pro ty, kteří by s Johnem souhlasili? Těch 750 koní bude prostě neskutečně zábavných, i když možná jen na suchu…

A jak vám se Lamborghini Veneno líbí vám? Nebo se vám také nelíbí? 🙂

-AR-