Lamborghini ukazuje nový trailer na Huracán – video

Autor: Pavel Srp - 26. 2. 2014


Letošní ženevský autosalon je za dveřmi a premiéru si tam odbyde opět velká řádka konceptů a novinek. Výjimkou nebude ani premiéra nástupce Lamborghini Gallardo, modelu Huracán.

Automobilka nás napíná už od prosince, kdy vypustila vůbec první fotky a video. Tehdy však kromě toho neprozradila zhola nic, žádné konkrétní informace, jen samé spekulace. O mnoho více jsme toho nevěděli ani o několik dní později, kdy se objevilo další video, v němž zlobivý Huracán dováděl na parkovišti.

Celý název vozu je Lamborghini Huracán LP610-4. Pod kapotou tedy bude desetiválec do V o objemu 5,2 litru o výkonu 449 kW/610 koní a točivém momentu 560 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h bude otázkou pouhých 3,2 sekundy a na 200 km/h zrychlí vůz jen za 9,9 sekundy. Aby také ne, když je hmotnost pouhých 1 422 kg! Huracán nakonec v rozletu zastaví až cifra značící 325 km/h! A jak název značí (číslovka 4) poháněna budou všechna čtyři kola.

Ačkoliv se nové Lambo oficiálně představí až příští týden v Ženevě, aautomobilka auto už vyrábí a prvním zákazníkům ho dodá hned na jaře. Cena bude startovat přibližně na 6 milionech Kč. Pokud chcete, můžete si v oficiálním online konfigurátoru klidně postavit svoje vlastní auto… ;)

-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru