Lamborghini slaví 8000 vyrobených Huracánů za pouhé tři roky

Autor: Martin Binder - 16. 6. 2017


Lamborghini Huracán dosáhl důležitého mezníku ve své historii. Vůz verze Spyder v šedé Grigio Lynx opustil montážní linku s pořadovým číslem 8000 a již putuje do Velké Británie. 

Není to tak dávno, co se podařilo značce Lamborghini, i přes počáteční pochybnosti pokořit rychlostní rekord na Nurburgringu. Nyní prolamují další rekord a tím je onen mezník 8000 vyrobených kusů modelu Huracán za pouhé tři roky. To je v přepočtu více než 7 prodaných vozů denně, a to není opravdu málo u auta, kde cena začíná nad hranicí 6 milionů korun.

Jedním z důvodů takového úspěchu Lamborghini Huracán je bezesporu široká nabídka variací tohoto modelu. Huracán si totiž můžete pořídit jako klasické Coupé nebo Spyder bez střechy. Standardem je pohon všech kol, letos přibyla také nová nejostřejší verze Performante s aktivními prvky aerodynamiky ALA

Srdcem Huracánu je atmosférický 5,2litrový vidlicový desetiválec s výkonem 449 kW/610 koní a točivým momentem 560 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h tak zvládne za pouhých 3,2 sekundy a za dalších přibližně 7 sekund je na 200 km/h (přesně to trvá 9,9 sekundy). To vše díky hmotnosti pouhých 1 422 kg a pohonu všech kol a automatické převodovce.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru