Lamborghini Sesto Elemento je neskutečný stroj, poprvé koncept podobného vozu představila automobilka v roce 2010 na autosalonu v Paříži. O dva roky se automobilka rozhodla k výrobě extrémně limitované edice dvaceti kusů (kolik se jich ale nakonec opravdu vyrobilo, nikdo neví). Je to ale auto, se kterým nemůžete legálně vyrazit na silnici.

To ale katarským šejkům nevadí. Vzali jedno Lamborghini Sesto Elemento a pořádně se s ním provezli po katarské dálnici. Jako kamerové auto s nimi navíc jezdí Rolls-Royce Ghost… Ten zvuk 5,2litrového vidlicového desetiválce z modelu Gallardo LP 570-4 Superleggera o výkonu 419 kW/578 koní a s 540 Nm točivého momentu je ohlušující. Vzrušující. Exkluzivní. Navíc když si uvědomíme, že díky karbonovému monokoku i karoserii celý vůz váží pouhých 999 kg, tak je jasné, že zrychlení z 0 na 100 km/h je i díky pohonu všech kol otázkou mrknutí oka. V řeči čísel se odehraje ze neskutečných 2,5 sekundy!

Toto auto mělo, když ho automobilka prodávala zákazníkům, hodnotu v přepočtu necelých 40 milionů Kč, dnes je ale hodnota takřka dvojnásobná. Lamborghini Sesto Elemento se prodávají (když se vůbec někdo rozhodne ho prodat) za necelých 80 milionů Kč (cca tři miliony dolarů!).

Nadšený z něj byl svého času i Richard Hammond, když se s ním proháněl v pořadu Top Gear.