Lamborghini už nějakou dobu lákalo na odhalení modernizované verze svého supersportu Huracán. A od slov došlo před pár hodinami k činům. A nemyslete si, že Lamborghini sáhlo k nějaký decentním kosmetickým změnám. Právě naopak! Lamborghini auto takřka zcela přepracovalo.

Nové je skoro vše, od designu karoserie, přes interiér až po motor a techniku auta celkově. Začneme od toho asi nejdůležitějšího, čímž je motor. Lamborghini stále sází na atmosférickou jednotku V10 o objemu 5,2 litru. Ta ovšem dostala nové ventily, a hlavně pracuje s novým výfukovým systémem. Výsledný výkon se tak dostal na 640 koní a točivý moment na 600 Nm. Výsledkem této úpravy je zrychlení z klidu na 100 km/h za 2,9 sekundy a maximální rychlost 325 km/h.

Neméně zajímavé úpravy se odehrály na podvozku auta. Huracán Evo, jak se novinka jmenuje, dostal nové adaptivní tlumiče, ale hlavně systém řízení zadních kol. Tohle auta tak bude v zatáčkách až nebezpečně rychlé! A jistě nejen tam. 😊

Italové si pohráli i s designem exteriéru a interiéru. Co se karoserie týče, ta dostala nově tvarovaný přední nárazník s opravdu mohutnými otvory pro přívod vzduchu. U jakéhokoliv jiného modelu bychom si možná řekli, že už je to moc. U Huracánu slovo moc prostě neexistuje. Nejen, že takový designový zásah vypadá dobře, je navíc plně funkční. Nový je i tvar prakticky celé zádě auta či tvar a umístění koncovek výfuku. Nový design dostala i parádní 20“ kola.

A interiér. I ten prošel změnou, které vévodí použité barvy, materiály, ale hlavně zbrusu nový multimediální systém s dotykovou obrazovkou umístěnou prakticky přes celý středový tunel.  Upřímně přiznáváme, že nás provedení interiéru baví opravdu hodně. Je moderní, lehce futuristické a dokonale sladěné. České ceny Huracánu Evo, jak modernizaci pojmenovala sama automobilka, zatím neznáme. Ovšem pohybovat by se dle dostupných cen z Evropy měla kolem minimálně 5 milionů korun.