Když se řekne Squadra Corse, je asi jasné, že nemluvíme o žádném ořezávátku nebo jen tak obyčejném supersportu. Tahle závodní divize většinou produkuje něco, čemu se dá přezdívat peklo na kolech a jejich nový projekt rozhodně nebude jiný. Zatím je ale tajemná jako hrad v Karpatech a tak jediné, co pořádně víme, je, že půjde o super okruhový speciál.

Díky video, které Lamborghini zveřejnilo, můžeme odhadnout tvary nové bestie a odtušit se dá také přítomnost monstrózního zadního křídla a dost brutálního bodykitu. Je jasné, že nový speciál bude vycházet z modelu Huracán, což u Squadra Corse není novinka. Ostatně, Huracán Super Trofeo se velmi dobře zapsal v závodní okruhové sérii GT3.

Lamborghini SC18 je jediné auto svého druhu, vyrobeno bylo přímo na přání zákazníka

Jenomže Lamborghini může ruku v ruce se svou závodní divizí ještě hodně překvapit. Squadra Corse se totiž nespecializuje jen na „firemní“ závodní speciály, ale je schopná a více než ochotná postavit auto na přání konkrétního zákazníky prakticky cokoliv si zamane. A tak je otázkou, jestli chystaná novinka, která by dle videa měla být naplno odhalena již brzy, nebude podobnou na zakázku stavěnou hračkou pro bohatého jezdce.

Lamborghini-Squadra-Corse

Ovšem na sociálních sítích koluje také debata na téma účasti auta na Le Mans. Pokud můžeme z těch několika málo záběrů soudit, nepřijde nám právě tato verze úplně pravděpodobná. Přeci jen i z toho mála, co Lamborghini ukázalo, to na klasické tvary speciálů Le Mans moc nevypadá. Nechme se překvapit, jisté je, že tahle hračka rozhodně bude stát za to.

Přidat komentář