Lamborghini Aventador SV a jeho brutální zvuk a zrychlení – foto + video

Autor: Jan Karlík - 11. 3. 2015


Lamborghini Aventador SV je žhavá novinka italské automobilky, která byla oficiálně představena na autosalonu v Ženevě.

Model SV, tedy Super Veloce už tradičně představuje ostřejší a rychlejší verzi V12 modelu automobilky. V tomto konkrétním případě se podařilo oproti standartnímu Aventadoru ušetřit 50 kg hmotnosti a naopak přidat 50 koní výkonu! Lamborghini Aventador Super Veloce tak nabídne z atmosféricky plněného dvanáctiválcového motoru výkon celých 750 koní a to při 8 400 otáčkách/min. Motor se dá vytočit ještě o stovku otáček výše, má přepracované variabilní časování ventilů a proměnné sání. Točivý moment 690 Nm. vrcholí při 5 500 ot./min. A to jsou hodnoty, na které se dostal raritní model Veneno, který byl vyroben pouze ve třech exemplářích.

Kromě přiostření vzhledu nabízí model SV také nový titanový výfukový systém. A to je ostatně věc, díky které vám bude z tohoto krátkého, avšak věcného videa běhat mráz po zádech. A pokud by ani to nestačilo, na konci vás čeká naprosto brutální start pomocí systému Launch control. Vzhledem k povrchu, který je více, než vlhký, je to vážně síla. V nejostřejším nastavení, v režimu Corsa pak změna převodového stupně trvá těžko představitelných 50 ms a při tomto nastavení je zrychlení na stokilometrovou rychlost otázka pouhých 2,8 vteřiny.

Cena za nejlepší Aventador je stanovena na 327 190 €, tedy skoro 9 miliónů korun českých. Vybírat budete moci celkem ze šesti barev laku karoserie.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru