Jestli je někde na světě neuvěřitelná koncentrace super luxusních aut, pak je to zcela jistě Dubaj. Ono se asi není čemu divit, když tu mají uprostřed pouště sjezdovku, bankomaty na zlaté cihly a místní policejní sbor si může vybírat z tak neuvěřitelného vozového parku, který trumfne snad už jen vozový park před místní univerzitou.

Ale kromě oficiálních vozů tam třeba jen při běžné cestě na oběd nebo poštu (safra, mají v takovém luxusním městě něco tak obyčejného jako je pošta?) narazit na auta drahá a ještě dražší, na auta upravená, zlatá a bůh ví, co všechno ještě… Ale protože se tam auta používají každý den, a protože tamní podmínky jsou ponkud drsnější než ty Evropské, auta dostávají zabrat. Všudypřítomný písek a vysoké teploty jsou nepříjemné a ne každé auto tohle vydrží. Ta do tak teplých krajin jsou kvůli tomu přizpůsobena, mají vyšší účinost chlazení i dalších součástí.

Že to ale mnohdy nestačí, o tom se přesvědčil i řidič Lamborghini Aventador, protože auto mu shořelo doslova na prach. I když se podle videa nějakou dobu poctivě snažil požár hasicím přístrojem uhasit, z auta zbyla jen konstrukce. Bohužel v Dubaji a okolních pouštních státech prý poměrně častá podívaná.